[270l][Boliwia] Ameryka Południowa - trochę CW, trochę BW ;)

Masz akwarium w stylu SA lub CA? Dobrze trafiłeś!

Re: [270l][Boliwia] Ameryka Południowa - trochę CW, trochę B

autor: Awokado » 14 lut 2019, 19:03

Mnie się podoba, jest klimat :)

Ja korzeń wciskałbym z lewej ;P
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: [270l][Boliwia] Ameryka Południowa - trochę CW, trochę B

autor: Mattija2 » 14 lut 2019, 21:28

Też myślałem o większym korzeniu, ale musiałby to być jakiś spójny większy mangowiec lub coś takiego, redki odpadają.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 sty 2018, 20:03
Lokalizacja: Czeladź
Reputacja: 56
GG: 0

Re: [270l][Boliwia] Ameryka Południowa - trochę CW, trochę B

autor: Mattija2 » 24 maja 2019, 20:45

Mała aktualizacja :)
Zbiornik zajął 4 miejsce w eliminacjach na Polish Biotope Contest 2019.
Opis i kilka fotek:

NAZWA BIOTOPU:
Mały leśny strumyk rzeki Mamore, w okolicy ujścia Rio Guapore, Boliwia

OPIS TERENU GEOGRAFICZNEGO:
Rio Mamore – jedna z największych i najbardziej różnorodnych rzek w Boliwii, wraz z Beni są częścią Madeiry – jednego z największych dopływów Amazonki. Środowisko rzeki Mamore jest wyraźnie podzielone: na tereny rzek białych – gdzie kolor wody związany jest z erozją strefy osadowej Andów (strefy brzegowe), na tereny rzek przejrzystych – ze zlewiska krystalicznie czystych wód rzeki Rio Itenez oraz na strefę pośrednią – gdzie zmieszane wody zasilają małe, meandrujące strumyki w okolicznych lasach. Wyróżnia się również strefy roślinne – sawanny i laguny, które wraz z wahaniem poziomu wód są w zależności od pory roku bywają zalewane. Wysoka różnorodność gatunków zwierzęcych i roślinnych czyni rzekę Mamore bardzo ciekawą do podwodnych obserwacji. W obszarze Mamore odnotowano egzystowanie kilkudziesięciu gatunków ryb zdolnych do życia w warunkach akwariowych, m.in.: Aphyocharax spp., Gymnocorymbus ternetzi, Gymnocorymbus thayeri, Hemigrammus spp. Hyphessobrycon spp., Moenkhausia spp., Corydoras spp., Mikrogeophagus altispinosus, Apistogramma linkei, Apistogramma erthura, Loricaria spp., Loricariichthys sp. oraz wiele innych.

OPIS BIOTOPU:
Akwarium przedstawia biotop małego, leśnego strumyka powoli meandrującego wśród drzew.
Dno pokryte listowiem, detrytusem oraz drobnymi gałązkami służy taksonowi bentosożernemu - pielęgniczkom Mikrogeophagus altispinosus, które jednocześnie z elementów dna czerpią budulec do tworzenia swoistych „gniazd” w okresie tarła. Drewno jako nieodzowna i integralna część środowiska daje schronienie oraz jedno ze źródeł pożywienia dla Loricarii – jest też dobrym elementem przełamującym kompozycję zbiornika. Roślinność pływająca stwarza poczucie bezpieczeństwa dla ryb przebywających na otwartej przestrzeni, w górnej części zbiornika – Hyphessobrycon bentosi. Oświetlenie punktowe ma za zadanie odwzorować promienie słoneczne przebijające się przez koronę drzew. Woda jest przejrzysta, z małą ilością garbników wynikających z rozmiarów strumyka w obszarach leśnych.
Parametry wody odnotowane w naturze: KH 0-3, GH 3-6, pH 6,6-7,2, przewodność 110 -220 μS/cm; temperatura 21-28°C .
W zbiorniku: KH 1, GH 6, pH 6,6, przewodność 120 μS/cm, temperatura 22-24 °C.

FLORA I FAUNA:
Flora: Salvinia minima, Echinodorus tenellus, Bacopa monnieri, Hydrocotyle leucocephala, Lemna sp. Fauna: Mikrogeophagus altispinosus, Hyphessobrycon bentosi, Loricaria sp

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

To z kim się widzę w Łodzi we wrześniu? :)
  • 2

Ostatnio zmieniony 24 maja 2019, 20:47 przez Mattija2, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 sty 2018, 20:03
Lokalizacja: Czeladź
Reputacja: 56
GG: 0

Re: [270l][Boliwia] Ameryka Południowa - trochę CW, trochę B

autor: adams2121 » 24 maja 2019, 20:46

Graty
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [270l][Boliwia] Ameryka Południowa - trochę CW, trochę B

autor: Bieta » 24 maja 2019, 21:09

Gratulacje :)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: [270l][Boliwia] Ameryka Południowa - trochę CW, trochę B

autor: Awokado » 25 maja 2019, 00:28

Nie powiem, ciekawy zbiornik. Oświetlenie zbiornika to nadal dwa naświetlacze led 6500k? Ładnie rośnie przy niewielkim światełku :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: [270l][Boliwia] Ameryka Południowa - trochę CW, trochę B

autor: Mattija2 » 25 maja 2019, 08:28

Od czasu dołożenia zielska świeci jeszcze bela power ledowa 60w :-)

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 64
Rejestracja: 28 sty 2018, 20:03
Lokalizacja: Czeladź
Reputacja: 56
GG: 0

Re: [270l][Boliwia] Ameryka Południowa - trochę CW, trochę B

autor: Awokado » 25 maja 2019, 09:26

Tak coś czułem! :cool
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości
Reputation System ©'