obsada akwarium

Masz akwarium w stylu SA lub CA? Dobrze trafiłeś!

Re: obsada akwarium

autor: adams2121 » 22 gru 2018, 12:38

Mylisz się .
Ryby chore , nawet tuż przed padnieciem potrafią złożyć ikrę .
Ryba będzie żyć nawet w słoiku- ale co to za życie . ;P

O niczym to nie świadczy. Oprócz opinii o osobie która " stworzyła "rybom ta osoba
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jurkin » 22 gru 2018, 12:40

Mylisz się,
Ps, chcesz otrzymywać satysfakcujacą Ciebie odpowiedź, zapytaj w sklepie akwarystycznym.
to był sarkazm
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jedenx » 22 gru 2018, 13:11

adams2121 pisze:Mylisz się .
Ryby chore , nawet tuż przed padnieciem potrafią złożyć ikrę .
Ryba będzie żyć nawet w słoiku- ale co to za życie . ;P

O niczym to nie świadczy. Oprócz opinii o osobie która " stworzyła "rybom ta osoba


Pierwsze słyszę. Generalnie ryby przystępują do rozrodu gdy warunki są sprzyjające a więc jest najlepsza szansa na wychowanie licznego i zdrowego potomstwa. Dlatego też podnosi się temperaturę, obficiej karmi itp. W naturze to znak że są dobre warunki do rozrodu i duża szansa na sukces.
W życiu nie słyszałem żeby chore ryby się tarły.
Natomiast może się zdarzyć że po złożeniu ikry ryba padnie ale to już inna sytuacja i nie zmienia to faktu że warunki musiały być korzystne skoro ta ryba do tarła przysąpiła
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2018, 19:54
Lokalizacja: Krosno
Reputacja: 1
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: adams2121 » 22 gru 2018, 14:14

A jednak .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: miewan » 22 gru 2018, 16:10

jedenx pisze: Generalnie ryby przystępują do rozrodu gdy warunki są sprzyjające a więc jest najlepsza szansa na wychowanie licznego i zdrowego potomstwa.

Co do zasady wydawałoby się, że tak powinno być, tyle że są liczne publikacje, że tak nie jest. Zwłaszcza u pielęgnic, gdzie w sytuacji gdy było źle ryby gwałtownie przyśpieszały częstotliwość tarcia i liczebności miotów a wszystko po to by „przetrwać”.
Nie podoba mi się ta wymiana zdań od początku.
Nie wątpię, że ongiś udawało Ci się utrzymać taki „zestaw” i zapewne i teraz będzie to jakoś grać.
Zwłaszcza przy opisach niebieskołuskiej znajdziemy dedykację 100 cm na parę w towarzystwie innych o podobnym temperamencie ryb ( więc np. Meeka ).
Piszesz, że to udawało Ci się wcześniej, tyle że wcześniej świadomość hodowli była inna, teraz często przesadzamy w drugą stronę.
Waźne jest źeby warunki wodne i żywieniowe były zachowane, ale czy koniecznie musisz dokładać mieczory, masz już ryby które dorastają do 15-20 cm. Ale i mieczyki przejdą 10 cm długości, trochę dużo dużych ryb na zbiornik, który juź tak duży nie jest.
Michał pisał o redukcji obsada, sam zauważasz że skalary tu „nie pasują” z uwagi na parametry wody, więc może zadbaj by i im było dobrze i wydaj je do zbiornika bardziej im pasującego.
Na koniec tylko taka historyka z autopsji - kiedyś „bawiłem się” w Tropheusy, dla wymieszania genów trafiłem do człowieka, który był aktywnym sprzedawcą ich młodych, wyszło że ryby mogę odebrać bezpośrednio, ale tego nie zrobiłem, okazało się, że prócz około grupy 15 szt duboisów, miał tam jeszcze z 8 szt. Bemby, a wszystko to w 112 litrowym akwarium i cóż, że zapewniał że ryby są zdrowe (na oko nawet takie były) i chętnie się mnożą ( to już wiedziałem , bo jak pisałem był aktywnym sprzedawcą), ale „zupa” jaką zobaczyłem , zniechęciła mnie do zakupu.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jedenx » 22 gru 2018, 16:58

miewan dzięki za opinie. O mieczyki tylko pytałem bo znalazłem zdania że pasują do obsady ale zrezygnuje. Akwarium docelowo będzie zamienione w przyszłości na 400.
Póki co dziś po powrocie z pracy zauważyłem że meeki złożyły ikrę.
Zaskoczyło mnie to gdyż akwarium stoi dopiero od 6 tyg a ryby mają nieco ponad 5cm.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2018, 19:54
Lokalizacja: Krosno
Reputacja: 1
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: ManiaPI » 22 gru 2018, 19:29

robiłem w swojej "karierze " akwarystyki różne rzeczy ( w sumie nadal robię...? ) w tym brzanki sumatrzańskie i skalary, i o dziwo nie miałem problemów) ale było to lat temu trochę .
Dziś mam inną wiedzę , doświadczenie i praktykę...
do wielu gatunków wracałem zapewniając im lepsze warunki i powiem ci że średnie i duże ryby w większych zbiornikach, w bardziej ortodoksyjnym otoczeniu zachowują się zupełne inaczej, rosną znacznie większe, i radocha jest zdecydowanie większa.
moim zdaniem dla niebieskołuskich za mały zbiornik.
skalar do mekki pasuje jak....
jak ska;ary to z innym towarzystwem, jak mekki to z miodowymi ewentualnie....
zobaczysz inne ryby.
a mieczyk to taki wypełniacz i będzie pasował i tu i tu jako dawca żywego
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jedenx » 22 gru 2018, 20:55

kończmy wątek bo każdy ma swoje zdanie i swoje doświadczenia
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2018, 19:54
Lokalizacja: Krosno
Reputacja: 1
GG: 0

Re: obsada akwariujm

autor: markus72 » 27 wrz 2019, 17:44

Witay. Jak nie spróbujesz to nie będziesz widział. Przy 200 litrach myślę ze niebieskołuskie nie urosną do max rozmiarów i szkoda ze nie spróbujesz z mieczykami . A obsada jest dobra powodzenia.
Oto co ja wymyśliłem: https://www.youtube.com/watch?v=YNPOxGeNe_I&t=51s
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 17 paź 2018, 15:04
Lokalizacja: Elbląg
Reputacja: 3
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: ManiaPI » 27 wrz 2019, 20:11

to co wymyśliłeś jest chore , pomieszałeś 3 kontynenty , ryby o zupełnie innym temperamencie, tempie wzrostu i ..menu, nie rokuje to...
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'