obsada akwarium

Masz akwarium w stylu SA lub CA? Dobrze trafiłeś!

obsada akwarium

autor: jedenx » 21 gru 2018, 19:57

Mam pare pielęgnic meeka i niebieskołuskich. Zbiornik 200 L. Do tego pływa 5 skalarów. Ogólnie w akwarium jest względny spokój. Sporadyczne utarczki pomiędzy pielęgnicami o terytorium ale bez zbytniej agresji.
Chciałbym do tego zestawu dołożyć kilka czerwonych mieczyków bo wiem że są z tych samych wód (no oprócz skalarów). Czy to dobry pomysł?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2018, 19:54
Lokalizacja: Krosno
Reputacja: 1
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: Awokado » 21 gru 2018, 23:22

To świetny pomysł, pielęgnice na pewno ucieszą się z takiego prezentu na święta. :facepalm2 Ogólnie rzecz biorąc, na chwile obecna w akwarium masz o dwa gatunki za dużo, raczej wyjmowanym z tego zbiornika niż coś dokładał.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jedenx » 22 gru 2018, 06:45

A to dlaczego? Wiesz to z własnego doświadczenia? Miałeś już taka obsadę?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2018, 19:54
Lokalizacja: Krosno
Reputacja: 1
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jurkin » 22 gru 2018, 11:18

Raczej nikt nie miał takiej obsady w 200L komu zależy na rybach.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jedenx » 22 gru 2018, 11:28

No widzisz a ja już miałem kiedyś taką i to przez kilka lat. Ryby żyły zgodnie, podzieliły akwarium na swoje rewiry i nie było żadnej agresji. Trwało to ładnych kilka lat. Dlatego właśnie teraz odtworzyłem taka obsadę gdyż już raz mi się sprawdziła i to w tym samym zbiorniku.
Myślę że wielu wypowiada się na podstawie przeczytanych na necie charakterystyk gatunków i stąd taka opinia. Ja natomiast wiem z doświadczenia że ryby te mogą żyć razem.
Jeden warunek. Ja kupuję tylko młodziutkie osobniki które wychowują się razem i mają czas się do siebie przyzwyczaić.
  • 1

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2018, 19:54
Lokalizacja: Krosno
Reputacja: 1
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: Bieta » 22 gru 2018, 12:04

jedenx pisze:No widzisz a ja już miałem kiedyś taką i to przez kilka lat. Ryby żyły zgodnie, podzieliły akwarium na swoje rewiry i nie było żadnej agresji. Trwało to ładnych kilka lat. Dlatego właśnie teraz odtworzyłem taka obsadę gdyż już raz mi się sprawdziła i to w tym samym zbiorniku.
Myślę że wielu wypowiada się na podstawie przeczytanych na necie charakterystyk gatunków i stąd taka opinia. Ja natomiast wiem z doświadczenia że ryby te mogą żyć razem.
Jeden warunek. Ja kupuję tylko młodziutkie osobniki które wychowują się razem i mają czas się do siebie przyzwyczaić.


I tutaj nasuwa mi się pytanie do Ciebie: Po co je zadajesz, skoro znasz gotową odpowiedź? :myslec
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jurkin » 22 gru 2018, 12:12

Też kiedyś miałem mieczyki, gupiki, skalary, welonki, kirysniki, kiryski na rzwirze, i masę innych ryb nie pasujące do siebie ani szkła, i wszystko żyło w zgodzie i ogulem dylo cacy, dzięki przeczytanych na necie harakretustyk i opinij wiem że moim rybom nie dylo dobrze. Niestety ryba nie powie że jej źle, dla tego planując obsadę dobrze było by oprzeć się na wymaganiach, charaktestyce i opiniach.
Ps, chcesz otrzymywać satysfakcujacą Ciebie odpowiedź, zapytaj w sklepie akwarystycznym.
  • 0

Ostatnio zmieniony 22 gru 2018, 12:16 przez jurkin, łącznie zmieniany 1 raz
Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jedenx » 22 gru 2018, 12:17

Jurkin a jak ci powiem że ryby regularnie na zmianę przystępowały do tarła, nigdy nie chorowały i się nie kaleczyły to uważasz że im było źle?
Ja jestem pewien że czuły się u mnie wyśmienicie
Gdyby nie wyjazd może miałbym je do dzisiaj.

Ps
Nigdy nie pytaj o radę w sklepie. Zdecydowana większość sprzeda ci brzanki sumatrzańskie ze skalarami i powie że to super połączenie. Dlaczego? Bo gość w sklepie nie ma interesu trzymać i dokarmiać ryb tylko ci je wcisnąć i zarobić. Nie mówię że wszyscy tacy są ale wielu tak i byłem tego świadkiem nie raz.
  • 0

Ostatnio zmieniony 22 gru 2018, 12:20 przez jedenx, łącznie zmieniany 1 raz
Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2018, 19:54
Lokalizacja: Krosno
Reputacja: 1
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jurkin » 22 gru 2018, 12:19

A miały jakiś wydur?
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: obsada akwarium

autor: jedenx » 22 gru 2018, 12:22

jurkin ryba chora lub taka która czuje się źle nigdy nie przystąpi do tarła. A może się mylę?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2018, 19:54
Lokalizacja: Krosno
Reputacja: 1
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'