"Słoik 112 litrów- kotnik" Biety

Masz akwarium w stylu SA lub CA? Dobrze trafiłeś!

"Słoik 112 litrów- kotnik" Biety

autor: Bieta » 17 maja 2020, 21:24

I wreszcie nadszedł czas, aby ujawnić mój nowy zbiornik, który istnieje już ładnych kilka miesięcy. Jest zaaranżowany na potrzeby rozwoju młodych ziemiojadów Altifronsów pokolenie f2. Na chwile obecną są to już podrostki wielkości 6-7 cm. Pływa ich około 30 sztuk. Część z nich znalazła już nowe domy. Moje zbrojniki L 201. Oraz ostatni nowy nabytek - kirys szmaragdowy, 4 sztuki. Są tutaj też przeniesione ryby z pracownianej 112 - tki. Między innymi Lorikarie red- 7 sztuk, babki odmiany blue, chyba 7 lub 8 sztuk.
Wiem, wiem, ryb jest baaaaardzo dużo. Muszę stale pilnować parametrów głównie NO2. Bardzo szybko ulega wzrostowi, chociaż są tutaj trzy filtry: Ikola- zewnętrzny kubeł, Aquael Turbo 2000, Aquael Fan 3. Dopiero przy tak dużej filtracji parametry się znacznie poprawiły. Ale i tak muszę je stale kontrolować. Niestety nie mogę ryb wrzucić do innych zbiorników, gdyż i tak wszystkie są przerybione maksymalnie. Co prawda strat w rybach nie mam, ale to dzięki temu, że ciągle wszystko sprawdzam.
A jutro postaram się wrzucić fotki, o ile uda mi się to ogarnąć technicznie.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości
Reputation System ©'