89l słonej wody

Masz 'solniczkę'? Umieść swoją galerię tutaj!

Re: 89l słonej wody

autor: fealsiderc » 23 gru 2013, 11:05

aaa no to fakt . Ja wszystkie poprzyklejałem albo na podstawkach stoją .
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 101
Rejestracja: 22 lis 2013, 16:10
Reputacja: 47
GG: 0

Re: 89l słonej wody

autor: fealsiderc » 18 sty 2014, 21:55

Co nowego u ciebie w solance ?
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 101
Rejestracja: 22 lis 2013, 16:10
Reputacja: 47
GG: 0

Re: Odp: 89l słonej wody

autor: adamski » 18 sty 2014, 22:35

W sumie to nic się nie dzieje. Parametry nie skaczą, podmieniam tylko wodę. Krabik się odnalazł. Ostatnio z nawału obowiązków to nie mam czasu siedzieć z nosem przy szybie.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 54
Rejestracja: 25 lis 2013, 19:21
Reputacja: 19
GG: 0

Re: 89l słonej wody

autor: fealsiderc » 19 sty 2014, 19:22

hehehe . Ja to ostatnio w nocy jakoś się budzę i jak nie mogę zasnąć to sobie patrze co tam ciekawego wieloszczety robią i inne stworzenia nocne .
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 101
Rejestracja: 22 lis 2013, 16:10
Reputacja: 47
GG: 0

Re: 89l słonej wody

autor: adamski » 20 lip 2014, 20:48

Dawno nie było aktualizacji więc postanowiłem wrzucić zdjęcie.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Zdjęcie robione telefonem więc nie oddaje w pełni kolorów. Tak wygląda akwarium w którym podmiana była 2 tyg temu. Nawet szyb nie ma z czego czyścić nie licząc glonów wapiennych na tylnej szybie i bocznych tam gdzie mam utrudniony dostęp. W akwarium przez prawie 2 miesiące świeciły tylko 2 świetlówki aktyniczne bo padł jeden statecznik. Dziś w końcu się zmobilizowałem i wymieniłem statecznik więc znowu świeci 3x24w. Mniej światła służy discosoma bo wypuściły po jednym grzybku ale pocilopora i stylophora odczuwają braki w oświetleniu. Pozostałe koralowce trochę wyciągneło ku górze ale dają rade.
Akwarium dalej prowadzę tylko na podmianach i jak mi się przypomni to wymieniam absorbeny. Mogłoby wyglądać lepiej ale też nie jest tragicznie, nie licząc podmian to obsługa ogranicza się do karmienia. Jak widać solniczka nie jest taka straszna
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 54
Rejestracja: 25 lis 2013, 19:21
Reputacja: 19
GG: 0

Re: 89l słonej wody

autor: czester1 » 22 paź 2015, 19:44

Jak tam ze zbiorniczkiem? Może coś dla uaktualnisz?
  • 0

Bywalec
 
Posty: 191
Rejestracja: 29 wrz 2013, 09:45
Lokalizacja: Turośń Kościelna
Reputacja: 45
GG: 0

Re: 89l słonej wody

autor: adamski » 09 lis 2015, 19:17

Akwarium istnieje i wygląda całkiem nieźle. Co prawda gdzie niegdzie są glony ale tak naprawdę nic przy nim nie robię prócz podmian wody co 2-3 tyg i tak samo często zmieniam węgiel i phosguard. Coś mi zjadło stylophore, calustrea straciła główki i tak naprawdę nie wiem co było przyczyną. Z racji tego że mam mało czasu wolnego to nie bawię się w dozowanie pierwiastków i innych mikroelementów żeby nie zaburzyć systemu . Generalnie morskie nie jest takie straszne, chętnie postawiłbym większe gdybym tylko miał więcej czasu.
Coś czuję że robisz przymiarki do słonej wody, a może już baniak stoi?

Poniżej zdjecie gdzie podmiana była 1,5 tyg temu
ImageUploadedByTapatalk1447093013.037724.jpg
  • 2

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Czasami zagląda
 
Posty: 54
Rejestracja: 25 lis 2013, 19:21
Reputacja: 19
GG: 0

Re: 89l słonej wody

autor: czester1 » 10 lis 2015, 16:49

adamski pisze:Coś czuję że robisz przymiarki do słonej wody, a może już baniak stoi?

:D Przyznam, że bardzo zacząłem się interesować zbiornikami z nano rafkami.
Jak to wszystko sprawuje się u Ciebie po takim czasie, jak dużo pracy w to wkładasz, czym karmisz Błazenki, i chyba najważniejsze pytanie czy nie korci cię większe akwarium?
  • 0

Bywalec
 
Posty: 191
Rejestracja: 29 wrz 2013, 09:45
Lokalizacja: Turośń Kościelna
Reputacja: 45
GG: 0

Re: 89l słonej wody

autor: adamski » 10 lis 2015, 19:36

Generalnie nie mam co narzekać. Tak jak widać na zdjęciu mam trochę glonów zielonych i wapiennych. Zastanawiam siė czy nie kupić jeżowca na glony wapienne. Tak jak pisałem wcześniej robię podmiany co 2-3 tyg po 4 l wody. Mam automatyczną dolewkę która ułatwia życie i jedyne co robię to dolewam wodę co kilka dni do pojemnika z pompą. Mam u siebie troche korali miękkich i LPS ktore nie wymagają idealnych warunków. Może nie są najładniejsze ale za to ńie muszę mierzyč codziennie parametrów. Więcej pracy wkładam w słodkie niż w morskie.
Ryby karmię mrożonkami i czasem sypnę suchej karmy ze slodkiego. Korali niczym nie dokarmiam.
Pewnie że korci ale większe akwarium to sump, odpieniacz , zabawa w dozowanie pierwiastów i brak czasu mnie powstrzymuje
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 54
Rejestracja: 25 lis 2013, 19:21
Reputacja: 19
GG: 0

Re: 89l słonej wody

autor: KODI » 11 lis 2015, 01:24

adamski pisze: Coś mi zjadło stylophore, calustrea straciła główki i tak naprawdę nie wiem co było przyczyną. Z racji tego że mam mało czasu wolnego to nie bawię się w dozowanie pierwiastków i innych mikroelementów


Przy caulastreli przyczyny są dwie, albo ją coś uszkodziło mechanicznie albo parametry się zpier.... Też mam akwarium mało obsługowe, bez badania parametrów, ballingów i innych duperszwancy ...
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 327
Rejestracja: 10 paź 2013, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa
Reputacja: 49
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'