Moduły vs lampa Smart Led aquael

Rozmowy na temat technik oświetlenia akwarium.

Re: Moduły vs lampa Smart Led aquael

autor: dwojak23 » 21 sty 2016, 15:34

Mi na sciemnianiu nie zależy ważne by działało. Tomek jak będę miał wszystko to na pewno się zgłoszę
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 996
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 272
GG: 0

Re: Moduły vs lampa Smart Led aquael

autor: adams2121 » 21 sty 2016, 17:13

Sciemniacz jest najważniejszy - większą moc lampy , ale skrecona , temp. Pracy najlepiej pon. 30st C , aby Max wydłużyć żywotność
Taka moja definicja ;)
No i u mnie aut. Wschód zmierzch z porankiem i wieczorem - taki mój plan

Jak będę umiał - pomogę
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Moduły vs lampa Smart Led aquael

autor: WOJTEK24 » 21 sty 2016, 22:22

adams2121 pisze:
WOJTEK24 pisze:A tak na serio - zrobiłem małe lampki za pomocą obu sposobów a teraz jak czas i kasa pozwoli bedę starał się nauczyć robić ściemianie


A tak na serio - dlaczego nie widać akwarium jak i lampki w odpowiednim dziale ;)
Do tego testy jak rośnie - 2 różne zbiorniki


Aaaaa sprawdzamy sprawdzamy ;)

Zacznę od końca - co rośnie? I jakie dwa zbiorniki?
Co do lampek: moje lampki są to lampki testowe na których się uczę. Docelowo To będzie lampa na 112l. W planach ma byc trzy moduły po 9 lub 6 ledów z możliwością ściemniania oddzielnie każdego modułu + pasmo roślinne z którego ledy niebieskie mają być także oświetleniem nocnym. Jednakże jak sobie to wszystko wyliczam to wychodzi mi że "sterownia to będzie olbrzymia "szafa" to raz, dwa nie ma jeszcze obcykanego ściemniania ( o tym niżej) oraz doszedłem do wniosku że ledy ledom nie równe (ale o tym też niżej
Ale od początku
1. Pierwsze oświetlenie to było w pseudo pokrywie na różnych ledach na paskach. Problemy oraz jakieś wnioski opisałem nawet gdzieś na tym forum. Przy okazji zacząłem się tym tematem interesować i okazało sie jakie legendy krążą na ten wśród akwarystów oraz że tego typu ledy to typy, chipy oraz firmy ..... po prostu temat rzeka, ale olałem bo dowiedziałem się o power ledach i ....
2. Tak powstała druga lampka która była porażką, ale po obejrzeniu cyklu filmików (wyżej umieściłem lika do pierwszej części) +oraz przy pomocy andruszy lampka zaczęła działać (9 ledów podzielone na trzy grupy +rezystory) ale z problemami (np. jeden z rezystorów po odpaleniu lapki zmienił kolor na czarny a w kuchni długo unosił się swąd;) ). Kolejna lekcja u Andruszy i lampka działała prawie bez zarzutu. Problem był na wężu gdzie miałem diody czerwona niebieski i białą - bardzo ale to bardzo grzał mi sie rezystor, jednak temat odpuściłem bo ....
3. Na jednym z forów znalazłem kilka tematów usera o nicku pietrach i na chwilę obecna jego sposób wydaje mi się najbardziej zrównoważony cena/łatwość (nawet gdzie jakimś Twoim Tomku temacie pisałem co jest potrzebne. Zbudowałem sobie prostą lampkę na 6ciu ledach (4 białe, 1 roayal blue i jedna deep red) podzielonych na dwa węże. Lampka świeciła tak ok tygodnia na akwarium syna - temperatura ok 35-38stC. Rozłożyłem ją (poniżej zdjęcie na szybko podłączonej pozostałości .... żeby nie było że nic nie ma udokumentowanego ;) ) dołożyć ścienianie ale obejrzałem ciekawy filmik o testowaniu ledów i teraz się zblokowałem bo pomyślałem że aby dalej się bawić w naukę muszę mieć większa kontrole na procesem. Więc zacząłem myśleć o zasilaczu regulowanym - niestety te co są w moim zakresie cenowym mają regulację co 0,1A a to jest za dużo, natomast te które maja regulacje taką jaka jest potrzebna zaczynają się od 300 zł. Dlatego myślę o czymś takim:
http://allegro.pl/5w1-zasilacz-power-le ... 27761.html
Podobno ma skok co 0,01A
Lub o czymś takim:
http://ovh.nowyelektronik.pl/product.ph ... oduct=5567
Tu muszę dokupić obudowę + odpowiedni wyświetlacz, w sumie ok 150zł i miał bym prosty zasilacz ...

Poniżej link do testu ledó który mnie teraz natchnął oraz zdjęcie samej (już trochę rozparcelowanej )belki:
https://www.youtube.com/watch?v=uDxDIflDYE0

Po obejrzeniu tego filmy doszedłem że mogę kupić ledy dobre lub złe (ale odkrycie no nie ). Dlatego zrezygnowałem z kupna ledów przez aliexpres, bo jeśli kupie w Polsce to mogę zażądać zwrotu kasy po przeprowadzaniu prostego testu, natomiast w przypadku kupna z Chin czy z za innej granicy wtopie tylko kasę

Na chwile obecną nad akwarium syna świeci lampka samoróbka na modułach ledowych samsunga ;)
  • 2

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2016, 22:57 przez WOJTEK24, łącznie zmieniany 1 raz
Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Moduły vs lampa Smart Led aquael

autor: miewan » 21 sty 2016, 22:41

Może to naiwne i mało mądre, może nie do końca w temacie, ale po co tak kombinować w zakresie dławienia/ ściemniania/ rozjaśniania i tajmerowania jak można za niewielkie pieniądze zakupić np. TC
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Moduły vs lampa Smart Led aquael

autor: dwojak23 » 21 sty 2016, 22:56

TC? Co to jest?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 996
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 272
GG: 0

Re: Moduły vs lampa Smart Led aquael

autor: adams2121 » 22 sty 2016, 06:13

Tc 420 - za 160 zł - sterownik
Są tańsze rozwiązania po prostu Andrzeju ,i nie wiem jak przy Power ledach .
Obniżenie mocy ma na celu wydluzenie żywotności , i obnizenie temp. Pracy - na którą mało kto zwraca uwagę - również do tego prowadzi
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Moduły vs lampa Smart Led aquael

autor: miewan » 22 sty 2016, 07:17

Nadal odpowiadam jako kompletny laik, jedynie jako użytkownik, że :
skoro jest to kontroler pozwalający zasilić i zabawić się z ledami na 5 niezależnych kanałach i obsłużyć instalacje RGB,RGBW. RGB+W i te monokolorowe to jest to gotowe rozwiązanie.
zgoda nie wiem jak Power Ledy , ale z modułami samsunga radzi sobie doskonale, nie wiem czy wydłuża ich żywotność i temp. pracy ale zdecydowanie zasilanie, załączanie i wyłączanie o określonych godzinach jak też zakres ich rozjaśniania od 0 do 100% zdecydowanie ma.
Ja za swój z przesyłką dałem 138 zł, a u chińczyków którzy go zrobili trzeba wtedy było zapłacić ok 70-80 zł , a przecież odsyłacie się wzajemnie na chińskie aukcje.
Jedyny upierdziel urządzenia to to, że z każdą zmianą trzeba podpinać się pod kompa.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Moduły vs lampa Smart Led aquael

autor: WOJTEK24 » 22 sty 2016, 09:15

Andrzeju w moim przypadku jest to chęć poznawania nowego, radość z majsterkowania oraz brak kasy - łatwiej wydać 160zl rozłożone np na 4 miesiące niż 140 na raz.
Zamówienie u chińczyka - fajna sprawa , tylko potem problemy z ew gwarancja itp.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'