Oświetlenie 250l halp

Rozmowy na temat technik oświetlenia akwarium.

Oświetlenie 250l halp

autor: Szczupak z Pontaru » 18 lut 2020, 16:20

Witam,

Wszedłem w posiadanie akwaria o wymiarach 100x50x50 i mam problem z oswietleniem, mianowicie mam już belkę CHIHIROS LED A801 PLUS 85W i nie wiem czy sprosta ona wyzwaniu, ze względu na to że nie jest to mały zbiornik. Nie mam zamiaru hodować jakichś bardziej wymagających roslin, conajwyzej średnio/nisko wymagające. Czytałem sporo o oświetleniach w akwariach i zdania są bardzo podzielone i sporo wątków jest po prostu stara, więc postanowiłem zapytać wprost czy to oświetlenie wystarczy czy też mam doinwestować w kolejne. Chce jeszcze zaznaczyć że będę dozował CO2.

PS. Niedawno zafascynowałem się akwarystyka i jestem jeszcze zielony jak wodorosty, więc proszę o wyrozumiałość. allah
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2020, 16:06
Lokalizacja: Bagno
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Oświetlenie 250l halp

autor: dwojak23 » 19 lut 2020, 00:20

Moim zdaniem lampa będzie ok do twojego zbiornika. 50lm/l wody więc jest spoko. Mam podobna lampę z serii plus ale na 60cm baniaku. Osobiście bym zrobił lampę na świetlówkach bądź zlecił komos zrobienie lampy na power ledach bo wtedy można poszaleć z kolorami i mocą lampy. Chihirios ma tylko jedną barwę co mnie trochę denerwuje...
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 996
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 272
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
Reputation System ©'