Pomoc w doborze oświetlenie

Rozmowy na temat technik oświetlenia akwarium.

Pomoc w doborze oświetlenie

autor: Benek1998 » 26 sie 2020, 20:13

Witam. Jestem tutaj nowy parę miesięcy temu kupiłem akwarium 54l. I już zapadła decyzja o kolejnym tylko większym około 200l. I teraz chciał bym was poprosić o pomoc w doborze oświetlenia tak żeby rybki można było oglądać o każdej porze. Jestem w tym zielony i nie wiem jak synchronizować nocne z dziennym wiem że można robić świt i zmierzch tylko nie wiem jak to zrobić dokładnie. Proszę o pomoc i wyrozumiałość a akwarytyke zacząłem się bawić niedawno.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2020, 22:20
Lokalizacja: Bartlewo
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Pomoc w doborze oświetlenie

autor: jurkin » 27 sie 2020, 06:47

Sterownik czasowy na szynę DIN, ma dwa sterowane zaciski, do jednago podłączasz główne światło do drodiego nocne, będą zapalać się na zmiany.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: Pomoc w doborze oświetlenie

autor: dwojak23 » 09 wrz 2020, 16:27

Moim zdaniem światło nawet nocne jest zbędne. Trzeba dać rybom odpocząć
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 996
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 272
GG: 0

Re: Pomoc w doborze oświetlenie

autor: nsp » 09 wrz 2020, 16:39

dwojak23 pisze:Moim zdaniem światło nawet nocne jest zbędne. Trzeba dać rybom odpocząć
Potwierdzam. Jedyne co można udoskonalić to dodać rozjaśnianie i ściemnianie, przed i po właściwymi godzinami świecenia. Np. światło w akwarium zapala się o 8 i gaśnie o 16, to można by pokombinować nad automatycznym rozjaśnianiem od np. 6 i na odwrót z gaszeniem. Gdzieś czytałem a takim czymś w oświetleniu ledowym, ale niestety nie pamiętam co to była za strona.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości
cron
Reputation System ©'