Stelaż i akwarium 220x80x60

Majsterkujesz? Pochwal się!

Re: Stelaż i akwarium 220x80x60

autor: Seban » 28 sty 2014, 20:58

Nie mogłem znaleźć edycji dlatego post pod postem.
Rozmawiałem z magikiem i powiedział, że dokładnie nie pamięta jaka była grubość warstw podłogi nad samą płytą. Podał bardzo przybliżone wartości w cm, poszczególnych warstw posadzki, do tych co Ty podałeś Alex, jedyna różnica występuje w grubości styropianu. Twierdzi, że styropian jakiego użył i wcześniej był użyty to 5 cm. Powiedział jeszcze, że grubość warstw w łazience niekoniecznie musi być równa grubości warstw w pokoju, tym bardziej, że pomiędzy tymi pomieszczeniami stoi ściana działowa. Spotkał kilka takich mieszkań w Mrągowie.
Mierząc wszystko po kolei, tak jak napisałeś, wyszło mi 13,5 cm +- 1 cm.
Ciekawostka, płyta betonowa pomiędzy moim mieszkaniem, a mieszkaniem na pierwszym piętrze to już tylko 14 cm, a nie 24 cm jak pomiędzy moim mieszkaniem a piwnicą. Czy jest to możliwe? Czy może ktoś mnie okłamał twierdząc, iż płyta w mojej podłodze ma 24 cm?

EDIT:
Już nie ma postu pod postem :) i jest edycja :)
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Stelaż i akwarium 220x80x60

autor: adams2121 » 29 sty 2014, 10:50

:czil:

tak to normalne, też mieszkam w bloku z wielkiej płyty, na parterze, dzieciaki robiąc siłownie podemną też mierzyły grubość płyty i wyszło im 24 cm.(chodziło o mocowanie atlasu do stropu) różnice są na pewno ja mieszkam w tym bloku ponad 30 lat, przy okazji remontów u sąsiadów a zwłaszcza sufitów zawsze coś wychodziło. strop nade mną ma mniej jak 20(połamany kawal płyty ) u sąsiada.
różnica miedzy kolejnymi piętrami jest normalna, wystarczy że zagadniesz kogoś po budownictwie a wytłumaczy ci dla czego tak jest(może mamy kogoś na forum)


po prostu im niżej tym większy jest nacisk górnych warstw budynku na te położone niżej, jak i większy ciężar do utrzymania :dobry:
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Stelaż i akwarium 220x80x60

autor: alexb47 » 29 sty 2014, 20:48

Gdybym tam mieszkał i miał zamiar postwiać tak duży zbiornik, zrobiłbym tak:
- wyciąłbym podłogę i beton pod nią w obrysie akwa,
- wywaliłbym wszystkie warstwy aż do płyty,
- wyrównałbym płytę stropową cienką warstwą posadzki samopoziomującej,
- ułożyłbym dookoła otworu specjalną gąbkę dylatacyjną,
- ułożyłbym na płycie stropowej bloczki gazobetonowe na płasko, tak jak pod Twoim sedesem,
- zalałbym to wszystko pięciocentymetrową warstwą mocnego betonu.
Po 28 dniach bez obaw wstawiłbym na tym wszystkim zbiornik. Dodatkowo, gdyby była taka możliwość, w grubości gazobetonu poprowadziłbym wodę fi 25 i kanalizację fi 32 lub 50 mm.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 753
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:26
Lokalizacja: Supraśl/Białystok
Reputacja: 22
GG: 2767468

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości
Reputation System ©'