Caridina i Neocaridina w jednym baniaczku

Krewetki, ślimaki i innych zwierzęta akwariowe.

Caridina i Neocaridina w jednym baniaczku

autor: Szczęki » 12 kwie 2021, 10:49

Cześć!
Ostatnio założyłem drugie akwarium, a raczej krewetkarium, kostkę 30l od Aquaela. Wszystko fajnie, zbiornik dojrzewał ok. 3 tygodnie, poplanowałem według tabeli krzyżowań jakie gatunki mogę mieć, ale jest problem. Doszedłem do wniosku, że z krewetek którym odpowiada woda w zbiorniku, mogę mieć tylko rodzaj Neocaridina, a wiadomo że jak będzie ich kilka gatunków to będą się krzyżować. No więc pomyślałem że wstawię tam i Neocaridina i Caridina. Tylko musiałbym nieco zmienić parametry wody, ale to da się zrobić. Moje tylko pytanie brzmi - czy w jednym krewetkarium mogą być w jednym momencie krewetki z tych dwóch rodzajów? Np. chciałbym tam dać powiedzmy blue velvet i crystal red (multi stripe). Albo jeszcze do tego yellow king kong. Co sądzicie? Liczę na szczerą pomoc, bo nie wiem co robić. Nie chciałbym, żeby było z tym tak, że kupiłem to akwarium i mogę tam mieć tylko jeden gatunek.
Niżej wstawiam tabelę krzyżowań.
https://forum.superakwarium.pl/uploads/ ... 832662.jpg
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Toruń
Reputacja: 2
GG: 0

Re: Caridina i Neocaridina w jednym baniaczku

autor: thaz » 12 kwie 2021, 12:12

Z tego co widzę, to nie hodowla... więc ja bym dawał.
Mam u siebie obecnie Red Rili - które mnożą się na potęgę ale jest tam też kilka CR (te chyba się nie mnożą u mnie);
  • 1

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Caridina i Neocaridina w jednym baniaczku

autor: Szczęki » 13 kwie 2021, 18:01

Dobra dzięki bardzo za pomoc :} :ao
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Toruń
Reputacja: 2
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
cron
Reputation System ©'