ślimaki świderki w akwarium

Krewetki, ślimaki i innych zwierzęta akwariowe.

Re: ślimaki świderki w akwarium

autor: WOJTEK24 » 04 cze 2014, 09:10

Panowie ....
Cieszę że moj post wywoła taką ciekwą dyskuję ale:
1- o ile pamiętam to umieściłem go w toche innym dziale (dokładniej Giełda/Przyjmę), więc nie było moim zamiarem rozpoczynanie dyskusji nt helenki kontra świderki, estetyka świderków itp gdyby tak było założył bym temat w innym dziale :)

2- tak jak pisałem wcześniej, zdaje sobie sprawe ze wszystch zagrożeń zwizanych ze świderkami i takowe ryzyko z całą świadomością biore na siebie

3- KODI już dwano doszedłem do wniosku iż troszę przesadzona na forach jest żarłoczność helenek, z prostego powodu: jesli wystepuje mnogość mięsa po jakimś czasie heleny stają sie jaroszami, wydaje mi sie iż jest to spowodowane przesytem/przejedzeniem oraz jak zauważyłeś gabarytami drapieżcy w stosunku do ofiary
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: ślimaki świderki w akwarium

autor: miewan » 04 cze 2014, 09:38

WOJTEK24 pisze:Cieszę że moj post wywoła taką ciekwą dyskuję ale:
1- o ile pamiętam to umieściłem go w toche innym dziale (dokładniej Giełda/Przyjmę), więc nie było moim zamiarem rozpoczynanie dyskusji nt helenki kontra świderki, estetyka świderków itp gdyby tak było założył bym temat w innym dziale


Ja go przeniosłem z uwagi na właśnie potencjalne rozwinięcie "dyskusji" a takie posty się pojawiły i szkoda byłoby je kasować po nieaktualności ogłoszenia w "giełdzie".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: ślimaki świderki w akwarium

autor: WOJTEK24 » 04 cze 2014, 17:55

Wydaje mi się że w przypadku świderków nigdy nie będzie w 100% zgody. Za dużo czynników do pogodzenia. Dlatego należy z pełną świadomością ewentualnych zysków czy strat podchodzić do każdego celowo wprowadzonego do akwarium stworzenia.
Ja zdaje sobie sprawę do czego zdolne są świderki i na ile mogę liczyć na wsparcie helenek.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: ślimaki świderki w akwarium

autor: adams2121 » 04 cze 2014, 18:16

dorzucając kamyczek do ogródka - zauważyłem coś w moich akwariach - najlepsza pora na świderki tuż po świcie zazwyczaj duża ilość jest blisko powierzchni wody i wtedy je wyławiam -
co do pożeraczy - mam żółwia ale i on mimo głodówki po jakimś czasie przestał rozgryzać je na miazgę i se odpuścił je całkowicie
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: ślimaki świderki w akwarium

autor: KODI » 05 cze 2014, 06:51

Wydawało się , że temat świderków to mały potoczek, jednak przybrał formę rwącej rzeki, dla tego jeszcze wrócę do ewentualnych pożeraczy.
Zwrócę się tu do Wojtka :dobry:
Jeżeli planujesz obsadę, a masz wystarczająco duży baniak, warto się zaopatrzyć w aulonocarę (co odmiany barwnej to temat Amazonka). Jeżeli w wolnej chwili rzuciłeś okiem na moje "pseudo Malawi", możesz zauważyć, że brak jest tam ślimaków świderków. Jest to mylne spostrzeżenie, ponieważ ich są tam całe hordy (zwłaszcza jak się pogrzebie w grysie) ;) Aulonocary w menu mają bezkręgowce, zwłaszcza ślimaki . Tak więc są idealne do tępienia nadmiarów. Zatoczki także posiadam,żyją sobie w filtrach, nawet mi zatykają dziury w deszczowni, jednak prawie natychmiast są pożerane po przedostaniu się do baniaka.
POZDRO
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 327
Rejestracja: 10 paź 2013, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa
Reputacja: 49
GG: 0

Re: ślimaki świderki w akwarium

autor: miewan » 30 cze 2014, 15:58

Popołudniowy wypas :dupa:
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: ślimaki świderki w akwarium

autor: thaz » 30 cze 2014, 18:41

Oho, pokarmiłeś :)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'