o dziwo słodkowodne

Krewetki, ślimaki i innych zwierzęta akwariowe.

Re: o dziwo słodkowodne

autor: miewan » 30 wrz 2014, 19:23

Tomasz nie samymi rybami człowiek żyje...
Myślę, że przy dostosowaniu warunków jak dla chełbi :
"..... akwarium - koniecznie pozbawione narożników, walcowate lub obłe ( jak widać na obrazku niekoniecznie). Musi być również na tyle duże, żeby krążkopławy mogły w nim swobodnie pływać, jego objętość powinna zatem wynosić kilkaset litrów :szok: ( znowu nie pasuje do obrazka). Drugim niezbędnym sprzętem jest zewnętrzny filtr akwarystyczny, zapewniający stałą podmianę wody. Kolejnym elementem, który koniecznie trzeba nabyć jest chłodziarka akwarystyczna ( dla polskich pewnie tak, ale dla tych z ewentualnych "tropików" może już nie). Chełbia modra żyje w wodzie o temperaturze 12-18 stopni Celsjusza, a więc niższej, niż pokojowa. Wodę w akwarium należy zatem regularnie chłodzić. Ostatnim potrzebnym narzędziem będzie przyrząd do pomiaru zasolenia wody - konduktometr, refraktometr lub areometr ( w tym zakresie oszczędzamy :taniec1:
(.....)
Chełbia modra to zwierzę morskie, nie można więc trzymać jej w wodzie słodkiej. Przed wpuszczeniem meduz do akwarium, należy ją uzdatnić. Materiałem wyjściowym powinna być woda o czystości klasy wody destylowanej. Zwykła woda z kranu nie spełnia tego wymagania - jest w niej za dużo zanieczyszczeń, które mogą okazać się dla meduz zabójcze. Wodę o odpowiedniej czystości można uzyskać używając destylarki lub filtru odwróconej osmozy. Dopiero oczyszczoną wodę można zasolić. Robi się to samodzielnie, używając sprzedawanych przez sklepy zoologiczne mieszanek soli morskiej. Kierując się wskazaniami przyrządu pomiarowego, należy osiągnąć odpowiedni stopień zasolenia - dla chełbi modrej wynosi on około 7 promili. Gatunek ten jednak stosunkowo dobrze znosi różnice w zasoleniu wody, aptekarska dokładność nie jest więc konieczna ( ok, ale my chcemy słodziaka).
(...)
Mając odpowiednio przygotowane akwarium, można rozpocząć hodowlę meduz. Zwierzęta te można kupić tylko na zamówienie, trzeba więc liczyć się z pewnym czasem oczekiwania. Przed umieszczeniem chełbi w akwarium należy się upewnić, że nie ma w nim niczego niebezpiecznego dla krążkopławów. Wszelkie ostre, kanciaste przedmioty, jak na przykład domki dla rybek, trzeba bezwzględnie usunąć ( co to takiego ?).Zamiast nich można wstawić rafę koralową lub muszle. Podłoże powinno imitować dno morskie (tu pewnie korzenie lub kamienie). Po wpuszczeniu meduz do akwarium trzeba stale monitorować parametry wody - jej temperaturę oraz poziom zasolenia. Filtr akwarystyczny powinien być ciągle włączony, tak, by zapewniać delikatną cyrkulację wody ( oczywista oczywistość). Jednocześnie trzeba pamiętać o zasłonięciu jego wlotu, by nie zassał meduzy. Ostatnią bardzo ważną sprawą jest karmienie. Chełbia modra żywi się zooplanktonem. Powinien się on stale znajdować w wodzie, w której pływają krążkopławy. Zooplankton to miniaturowe organizmy zwierzęce. Trzeba więc dbać o utrzymanie ich populacji w akwarium, by meduzy mogły normalnie się odżywiać" ( da sie).
Teraz najważniejsze → gdzie tą galaretę kupić :dziadek:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'