Masowe wymieranie

Krewetki, ślimaki i innych zwierzęta akwariowe.

Re: Masowe wymieranie

autor: miewan » 02 sty 2015, 10:49

To, że będą zjadać opadły pokarm sztuczny (płatki) jest faktem, pomogą zeżreć też padlinę,

U mnie nigdy nie były lekiem na świderki, pisałem wyżej, widziałem spacery świderka po helence i sunącą helenkę obok świderka,
mam lecz od niedawna ( przywleczone z tubifexem) zatoczki, są jego duże ilości ale jedynie młodziutkich osobników ( muszą też być stare bo inaczej nie byłoby młodych, chyba że te mogą "pączkować" od początku swojego wykształtowanego życia). Zresztą moje świderki też należą raczej do tych nikłych, od dawna nie udało mi się wyłapać tych o muszli dłuższej niż 2 cm.
Nie wiem co może być przyczyną ich umieralni u Ciebie, ślimol ten toleruje paktycznie każdą "standardową" twardość i temperatury.
Możliwe, że miałeś niefart i trafiły Ci się same samce lub samice, a jako ślimaki rozdzielnopłciowe nie miały jak uzupełniać populacji, co doprowadziło do ich naturalnego końca ze starości ( nie sądzę, żeby ich cykl życia był jakoś nadmiernie długi) o ile oczywiście nabyłeś je w tym samym miejscu i czasie - tyle, że wtedy byłoby to rozciągnięte w krótszym lub dłuższym okresie, a nie "jednorazowo".
Fakt padnięcia całości " w dniach" może jedynie świadczyć iż coś im nie przypasowało w samych warunkach w baniaku, a co nie miało wpływu na pozostałą obsadę.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Masowe wymieranie

autor: adams2121 » 02 sty 2015, 11:21

im bardziej "szuczne" jedzenie tym lepiej reagują na nie ślimole - taką rze powinność zauważyłem u siebie
co do helenek - rozmnożyły się już one u mnie - populacja świderków ma się dobrze -ilością przekracza helenki kilkunastokrotnie - gdyby nie ręczne usuwanie co jakiś czas - dawno miałbym seme ślimaki zamiast podłoża

co do przeżywalności świderków - u mnie żyły w spuszczonym akwarium w samym żwirze coś ok 2-3 miesięcy zanim się zorientowałem - poszły komuś w prezencie - dziwne że u ciebie padły
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Masowe wymieranie

autor: Witek » 02 sty 2015, 11:38

Moim Helenkom też dobrze nie wróżę... :duch: brak młodych, a z zatoczkami sam muszę walczyć. Ostatnio trochę się glona więcej pojawiło i dałem zatoczkom spokój niech się przydadzą... zobaczę czy jak wzrośnie ich populacja to może Helenki też się rozmnożą... Na dzień dzisiejszy mam 4 sztuki i bardzo często jedna Helenka chodzi po drugiej (2 pary) ale nic z tego nie ma... może to rzeczywiście ta sama płeć :dupa: no ale im jest chyba dobrze w tych objęciach :szal:

Twoje może padły bo się najadły czegoś... lub kogoś... 10 litrów zbiornik niewielki istnieje szansa, że wszystkie konsumowały to samo co im zaszkodziło... albo Twoje świderki wykształciły nową cechę :tajniak: i myśliwy stał się zwierzyną...
No nic po restarcie musisz dać pionierską Helenkę i zobaczymy ...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'