Krefetkaria Inc0

Krewetki, ślimaki i innych zwierzęta akwariowe.

Re: Krefetkaria Inc0

autor: miewan » 08 lip 2015, 12:39

Tu masz nasz "własny" temat Dominika, można powiedzieć że "zęby zjadł" na ich hodowli :
viewtopic.php?f=64&t=636&view=unread#unread
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Inc0 » 08 lip 2015, 17:07

Witek pisze:krewecie cardina to jednak nieco inna bajka dla "Normalnego" akwarysty... chyba trzeba sporo rzeczy do szafeczki dokupić i nie da się tego hodować bez większych nakładów finansowych

zgaduje ze o cardinalach mowa tu cie musze rozczarować przygotowanie zbiornika dla "biedronek nie jest bradziej kosztowne niz załozenie akwarium dla ..gupików potrzeba ze 2-3 skały wapienne reszta moze byc tłuczeń( jedynie bazalt i lawe wulkaniczna bym odradzał bo są zbyt nieprzewidywalne) + troche żwiru koralowego ( wedle uznania) rosliny nie sa konieczne te krewetki najlepiej czuja sie na skałach i korzeniach . Zakup szkła,filtra , grzałki to standardowe wydatki +dość mocne oswietlenie powyżej 0,7 W/l ( trzeba glon zachodowac bo raczej karmy nie tykaja) i bardzo wazny element układanki ślimaki tylomelania :) ( sa opinie ze krewetki jedza ich odchody nie wiem czy tak jest w istocie ale napewno pomoga przy hodowli glona i fajnie wygladaja) jesli chodzi o wode to tu trzeba sie nastawic na parametry z jakich "dostaniemy" krewetki w moim przypadku jest to woda kranowa gh 8 kh 4 zatwardzona salty gh/kh dla krewetek sulawesi do gh 13 kh7 ale tu nie ma reguły jedni maja sukcesy na kranie ini na woda RO+ salty. Wazne jest żeby akwarium "zaskoczyło na maxa" musi byc biologicznie mega dojrzałe i stabilne oraz .. zaglonioone XD moje 3-miesiące dojrzewało zanim krewetki wprowadziłem i jak na złośc glon słabo rosnie u mnie:/
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: miewan » 08 lip 2015, 17:54

odwołując się do minionych obserwacji ze wzmiankowanego baniaka rzeczywiście pamiętam w nim liczne tylomelania orange, nie sądziłem jednak iż pełniły inną rolę niż "uzupełnienie wystroju".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Seban » 10 lip 2015, 06:51

Inc0 pisze:jak na złośc glon słabo rosnie u mnie:/

Może za niskie PO4. U mnie, w szkle z sakura schoko, mam bardzo pięknie obrośnięte 3 ścianki. Są zieloniutkie. Święcę po 12h na dobę, 6W barwa biała i 6W typowa pod rośliny landrynka na 27l. Raz w tygodniu lekko przekarmiam aby PO4 było wysokie. W najbliższą niedzielę likwiduję i przygotowuję się pod coś w kolorze niebieskim.
Sulawesi masz rewelacyjne. Możesz pokazać kilka zdjęć całej szklanki? Czy ciężko utrzymać stałe parametry twardości i pH? Czy przy każdej podmianie badasz parametry? Dlaczego uważasz, że lawa jest nieprzewidywalna. Wiem, że mogą się w niej znajdować ogniska różnych minerałów, przede wszystkim wapieni. Lecz w dobrze rozdrobnionej można taki ogniska wydłubać/wypłukać.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Inc0 » 10 lip 2015, 18:09

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu tak baniak wyglądał końcem kwietnia gdy zadecydowałem ze jest glonu dosyć żeby krewetki wprowadzic tydzień pózniej "wybuchła"populacja małżoraczków i w kilka dni 70% glonów znikło dzis jest troche lepiej ale dalej słabo to wygląda Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu . Co do parametrów to przygotowuje wodę tak jak wyżej opisałem kran + salty sulawesi w ilości 20l dodatkowo około 0,5 kg piasku koralowego jest na stałe w bańce z woda do podmian co zapewnia bardzo zblizony skład wody do podmian w stosunku do tej w akwarium . Kontroluje tylko przewodność podczas przygotowania wody do podmian pózniej nic nie mierze , podmianki sa bardzo małe 2,5-3l na tydzień wiec nie ma praktycznie skoku parametrów ani temperatury. Lwa i bazalt to skały wulkaniczne czesto dwie partie róznia sie do tego stopnia ze na jednej wszystko ładnie smiga a na drugiej jest "armagedon", jak mozna wyczytac w sieci zdazaja sie problemy na tych podłozach zwłaszcza przy hodowli krewetek
  • 0

Ostatnio zmieniony 10 lip 2015, 22:55 przez Inc0, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Seban » 10 lip 2015, 21:05

Sulawesi chodzi po głowie już prawie dwa lata. Jednak boję się porażki. W kranie mam pH 7,2-7,4, twardość węglanową około 7-9 i ogólną 14-16. Więc chyba pozostaje tylko RO i sole. Zdarza się, że wyjeżdżam na dwa lub trzy tygodnie i wtedy szkła pozostawione są same sobie. Nikt podmiany nie zrobi.
Dzięki za zdjęcia całości.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Inc0 » 11 sie 2015, 20:12

Tak dla podtrzymania tematu bis ;)

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
fotka zrobiona na "gwołt" :-P wiec nie było czasu oswietlenia rozstawiac co by "modelka " nie nawiała z wybiegu wiec fota słaba( ale co trzeba to widać :D )
  • 4

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Inc0 » 16 sie 2015, 20:54

  • 4

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: adams2121 » 16 sie 2015, 21:22

Piękne krewwety - mam nadzieję że i ja kiedyś do nich się zblize .

Póki co nieosiągalne jak dla mnie
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Inc0 » 18 sie 2015, 17:54

Mam je krótko bo dopiero kilka m-cy ale kiedy zaczynalem przygode z krewetkami pare lat temu ofc natknołem sie równiez w sieci na kardynałki które całkowicie mnie zauroczyły ich wyglad i zachowania sa niesamowite a stopień trudności ich hodowli jeszcze bardziej mnie nakrecał . Od tej chwili chciałem je mieć , i w końcu postawiłem na swoim. Jak mawiaja hazardziści kto nie gra ten nie wygrywa ;P


Edit: mała sesyjka w promieniach słońca

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 4

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'