Krefetkaria Inc0

Krewetki, ślimaki i innych zwierzęta akwariowe.

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Inc0 » 17 mar 2015, 19:33

Na te chwile nie mam krewetek klasy sakura red na sprzedaz za 3-4 m-ce pewnie cos sie znajdzie . o krewetki w transporcie nie ma sie co martwic jak dobrze zabezpieczona paczka spokojnie 5 dni wytrzymaja moje paczki nastepnego dnia juz docieraja czasem po 2 dniach. jak troche sie ogarne z domem wrzuce fotki pozostałych baniaczków. jesli ktos jest zainteresowany bardziej szczegółowo opisze co i jak z krewetkarium i krewetkami .
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: miewan » 17 mar 2015, 20:54

Inc0 pisze: jesli ktos jest zainteresowany bardziej szczegółowo opisze co i jak z krewetkarium i krewetkami .

Nie wiem czemu jeszcze tego nie zrobiłeś x)
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: thaz » 17 mar 2015, 21:07

Inc0 pisze:jesli ktos jest zainteresowany bardziej szczegółowo opisze co i jak z krewetkarium i krewetkami .


No ja bym baaardzo prosił. Próbowałem w Cystal Redami ale dałem radę tylko 3-4 dni.
Zero pojęcia w temacie. Jeśli byś wrzucił info co jakiemu gatunkowi/grupie barwnej w odpowiednim dziale
to byłbym wdzięczny.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Inc0 » 18 mar 2015, 16:14

95% wszystkich krewetek w akwariach nalezy do dwuch gatunków neocardinia dawidi ( red cherry, sakury wszelkich kolorów, red rili, carbon rili, blue velvet, yellow, blue pearl, i wiele innych ) i cardinia catonensis ( crystale , taiwany, tigery, taitibee, wszelkich odmian barwnych) krewetki takie jak amano, pinokio czy z sulawesi stanowia margines ze wzgledu problemy jakie sprawiaja w hodowli ( niesamowicie wysróbowane wymagania co do czystaosci wody i stałosci parametrów, rozmnazanie w wodzie słonej ).
thaz pisze:eśli byś wrzucił info co jakiemu gatunkowi/grupie barwnej w odpowiednim dziale
to byłbym wdzięczny.
nie dokońca wiem który dział byłby odpowiedni przegladałem forum pobieżnie ale nic typowo dla skorupiaków nie natrafiłem ,znajde chwilke to skrobne cos na kształt mini poradnika tutaj a administracja zawsze moze umiescic gdzie bardziej bedzie pasowc
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: William » 18 mar 2015, 16:22

Inc0 pisze: nie dokońca wiem który dział byłby odpowiedni przegladałem forum pobieżnie ale nic typowo dla skorupiaków nie natrafiłem ,znajde chwilke to skrobne cos na kształt mini poradnika tutaj a administracja zawsze moze umiescic gdzie bardziej bedzie pasowc


viewforum.php?f=64

Więc w zasadzie jesteś w dobrym dziale:) Załóż nowy temat z poradnikiem:)
  • 0

27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Inc0 » 03 kwie 2015, 20:10

mały przegląd zawartosci baniaków ;)
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu


Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu


Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Inc0 » 07 lip 2015, 22:23

Tak dla podtrzymania tematu zapodaje króciutki filmik sorki za kiepska jakość ale lustrzanka to taka kamera jak z koziej d..y trąba ;) https://youtu.be/I0ZlQtVj0jM
  • 2

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: thaz » 08 lip 2015, 12:04

A ić panie, zajebiste! Chcę to :P
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Krefetkaria Inc0

autor: miewan » 08 lip 2015, 12:19

Fakt ślicznoty,
zastanawia mnie jedno, występowanie małżoraczków w zbiornikach z cardinalami.
Miałem okazję i przyjemność oglądania wielkiej sulaweskiej kolonii u dperkowskiego ( zanim nie zlikwidował swojego zajebistego zbiornika :( ) i też im towarzyszyły w sporych ilościach.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Krefetkaria Inc0

autor: Witek » 08 lip 2015, 12:34

O kreweciach można się nieco dowiedzieć z Apki Andro Shrimps czy jakoś tak... Szopen do niej namawia. Opisy są podstawowe co do parametrów wody... krewecie cardina to jednak nieco inna bajka dla "Normalnego" akwarysty... chyba trzeba sporo rzeczy do szafeczki dokupić i nie da się tego hodować bez większych nakładów finansowych
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'