[25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

Krewetki, ślimaki i innych zwierzęta akwariowe.

[25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

autor: BRO » 23 kwie 2015, 14:41

Cześć :D
AquaŚwieżak ale nakręcony!
Jako, że doświadczenie w AKWA to głównie czas i efekty po tym czasie, to sobie wczoraj zalałem swój drugi w życiu Baniaczek.
Tak, Żeby szybciej osiągnąć konkretne wnioski. :)

Pomysł jest taki że to będzie 25L dla jakiś mało wymagających krewetek.
Czas , tfu! PARAMETRY pokażą co i kiedy do niego finalnie wpuszcze.

Chcąc nabrać doświadczenia ... jest to baniak na ziemi ogrodowej przykrytej czarnym bazaltem.
Kilka poglądowych fotek z wczoraj :) Jakoś słaba bo z tel i nocy ale chce żeby było story :D
Do ułożenia placka polecam małe klocki od dzieciaków :D nie lego, nieco większe, widać na foto.

DAY 1
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Rośliny:
- za korzeniem rośnie Sagitaria, chce żeby zrobiła mi zieloną ścianę.
- wzdłuż korzenia do środka akwa - nurzaniec śrubowy x5
- przed kamieniami - Ludwigia Repens (całkiem sporo)
- trochę kabomby do rozrostu
- Trawnik Eleocharis acicularis
- tego z ostatniej foty nie kojarze ;) jak ktoś ma pomysł - chętnie się dowiem.

Wrzucam na świeżo bo czasem szybsza reakcje po waszych uwagach może okazać się kluczowa.

Nauczony doświadczeniem z dużego baniaka narazie tylko małe ilości K+ oraz Węgla AquaArtu...
Lada dzień, dojdzie CO2 z Bimbra.

Trzymajcie kciuki..! Będę starał się na bieżąco dawać znać co i jak :)
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

autor: thaz » 23 kwie 2015, 22:04

No, widzę że profesjonalnie podszedłeś do sprawy (marginesy) :-)
Super, czekać aż ruszy.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: [25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

autor: BRO » 26 kwie 2015, 21:18

DAY4
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Swiezakowi zawsze kuwa glon w oczy.
Dostałem chyba trefna Ludwigie... Z Googla wynika ze sobie Krasnorosty zaimplementowalem.. W połączeniu z dodatkowym filtrem wew który dałem od 2 dnia żeby szybciej wyklarowac wodę roznislem se ten szit chyba wszędzie.
W pt zauważyłem to na innych liściach i nawet pojedynczych włosach trawy.

Najgorsze liście usunalem, wrzuciłem nowych lokatorów, Molonezja x2 i otosy x4 żeby zrobiły swoje. Dodałem nieco więcej niż zalecana dawka węgla w płynie, ograniczyłem światło, i wyjalem filtr wew żeby ograniczyć ruch wody. Kaskada chodzi na mniejszych obrotach.

Co dwa dni podmnieniam 40% wody.

PS. Woda jest delikatnie brązowa, ale klarowna .To ziemia czy korzeń który mam w akwa?

Co mi doradzicie żeby się wybronic?
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

autor: thaz » 26 kwie 2015, 21:22

"Krasne" nie roznoszą się jak wirus grypy :) To raczej kolonie w miejscach "sprzyjających" :)
Żółta woda to korzonek 100%, jeśli Ci przeszkadza to jest cuś takiego jak purigen (wkład do filtra)
- dość dobrze to wyłapuje.

Kransnorosty nie znikną z dnia na dzień, to dość silna struktura - ale zaczną niebawem trafić kolor
po czym znikną całkowicie. Stawiam na 14 dni co najmniej - chyba że usuniesz zainfekowane liście, będzie szybciej.

Krasnorosty lubią silny prąd wody i mocne światło.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: [25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

autor: BRO » 26 kwie 2015, 21:29

No właśnie to zrobiłem w pierwszej kolejności, wyjąłem filtr wew który robił mi wichurę w środku i praktycznie świece 2-3h dziennie (poza dziennym światłem).
To co widziałem usunąłem z całym liściem, ale kurde.. trawnik też mam wywalać ;/ ?

thaz pisze:Żółta woda to korzonek 100%, jeśli Ci przeszkadza to jest cuś takiego jak purigen (wkład do filtra)
- dość dobrze to wyłapuje.

No właśnie widziałem coś w temacie "obok" chciałem się upewnić.. zainteresuje się tematem.


PS. Dorzucam filma
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

autor: Inc0 » 27 kwie 2015, 06:45

Z doswiadczenia wiem że mało które krewetkarium odpalone na ziemi jest bezproblemowe glony to najmniejszy problem , czesto zdażaja sie zgony krewetek, bazalt to ostatnie podłoże jakie bym zastosował dla krewetek tez zdaza sie czesto ze z jego powodu dzieja sie cuda z parametrami i krewety odwalaja kite jesli masz ten bazalt sprawdzony to bedzie dobrze jesli trafiłes na trefna partie jak kolezanka z forum krewetkowego to beda problemy. Żółta woda( garbniki) od korzenia to jest to co krewety akurat lubia ja bym tego nie ruszał z czasem intensywność koloryzowania wody sie zmniejszy a dodatkowo kilka lisci suchych debu,buku bardzo pomoże odpowiednio zastartowac krewetkarium. Wiecej co i jak z krewetkarium możesz przeczytac tu viewtopic.php?f=64&t=2771&view=unread#unread jesli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania wal śmiało na pw w miare mozliwości odpowiem.powodzenia
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: [25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

autor: BRO » 08 maja 2015, 07:57

Dzięki Inc0 - obecnie nic tam z krewetek ni pływa, czekam z decyzją kiedy, bo jeżeli chodzi to to Co to decyzja już padła wcześniej. Chce iść w niebieskie, więc raczej skłaniam się ku opcji łatwiejszej ( z tego co opisywałeś w temacie) - neocardinia davidi .

DAY16
Obsada dalej ta sama 2 Molinezje i 4 Otoski.
Wydaje się, że skutecznie poradziły sobie z glonem. Zaczynam obecnie świecić coraz więcej by rośliny w końcu ruszyły.

Pomiary wody robione wczoraj przed dolweką:

Baniak 25L przed dolewką wody:
PH 7,8 a nawet chyba 8
GH - 7°N
KH - 4°N
NO3 - 10

Podmiana wczoraj robiona: 50% wody RO:
Parametry Wody - skutek podmiany zbadam dzis ;)
PH 6,8
GH 2°
KH 2°
NO3 - 2
  • 0

Ostatnio zmieniony 08 maja 2015, 13:03 przez BRO, łącznie zmieniany 2 razy
112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

autor: Seban » 08 maja 2015, 11:36

Masz stosunkowo duże pH do twardości. Dlatego na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad hodowlą krewetek sulawesi. Nie musisz preparować wody.
Jeżeli po podmianie pH spadło Ci o 1 to nie jest to dobre. Za szybki i za duży skok.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: [25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

autor: BRO » 08 maja 2015, 11:37

Nie mierzył jeszcze po podmianie podesłałem parametry wody jaka lalem. Poprawie bo wprowadza w błąd.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [25L] Co dwie Szklanki to nie jedna

autor: Witek » 08 maja 2015, 12:58

NO3 - 20 to chyba sporo jak na 50% RO i kranowit...
Podmiana ma zbijać a u Ciebie podnosi NO3, dziwne???
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'