MOJE SULAWESI

Krewetki, ślimaki i innych zwierzęta akwariowe.

MOJE SULAWESI

autor: Mireczek1965 » 30 lip 2015, 13:42

Przedstawiam moje drugie krewetkarium, przygotowane typowo pod krewetki Sulawesi cardinal. Pojemność baniaka 200 litrów, skały Grey Mountain Rock, korzeń japoński, podłoże żwirek koralowca, jeden wapień filipiński , szkielet koralowca. Temperatura wody 28 st.C, GH 15, KH 6, PH 7,5-8, Woda odwróconej osmozy z dodatkiem mineralizatora Sulawesi Mineral 7,5. Forumowiczom, którch przerazi tak wysokie GH wyjaśniam, że są to krewetki urodzone i wychowane w Polsce właśnie w takich parametrach wody. Przy niższym GH zanika wśród opisywanych krewetek zdolność rozmnażania. Sprawdziłem i potwierdzam. Przy GH polecanym na forach krewetki żyją i trzymają się zdrowo, jednak brak rozmnażania. Jak dwa miesiące temu podwyższyłem GH do 15 krewetki zaczęły się rozmnażać. Mam już 20 maluchów. To te które odważyły się wyjść na skały, możliwe, że jest ich więcej ( ostatnia fotka). Na zdjęciu jest łupek drzewiasty, z którego zrezygnowałem w obawie, że wytwarza szkodliwe dla krewetek związki. Dodatkowo kilka ślimaków Tylomelania i innych, których nazwy nie znam. Na zdjęciu głównym pokazana jest pierwsza wersja krewetkarium. W drugiej wersji odpadły rośliny, które nie sprawdziły się w tak wysokiej temperaturze i tak jak napisałem wcześniej łupek drzewiasty oraz dodałem szkielet koralowca. Wymieniłem też całkowicie podłoże na koralowe. Zdecydowanie lepiej utrzymuje na stałym poziomie PH wody. :-)

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 1

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:29
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 4
GG: 0

Re: MOJE SULAWESI

autor: Mireczek1965 » 30 lip 2015, 13:47

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 1

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:29
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 4
GG: 0

Re: MOJE SULAWESI

autor: Mireczek1965 » 30 lip 2015, 14:31

  • 2

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:29
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 4
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'