Proporczykowiec z Kap Lopez

Inne biotopy rodem z Afryki

Re: Proporczykowiec z Kap Lopez

autor: WOJTEK24 » 09 sty 2016, 17:32

Możesz rozwinąć temat? Bo przyznam szczerze nie rozumiem ... Akwaria adamsa2121 są ewidentnym dowodem iż rozmiar otworu gębowego nie ma tu wiele do znaczenia gdyż masz w nich różny przekrój paszcz.
Inna sprawa że czasem w większej paszczy zmieści się mniejsza ale to i gabaryty ciała są wtedy dużo mniejsze.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Proporczykowiec z Kap Lopez

autor: miewan » 09 sty 2016, 17:41

Wojtek sądzę, że chodzi tu o ich dostępną wielkość sklepową,
proporczykowca KP kupujesz już właściwie dorosłą w pełni wybarwioną ( a nawet przebarwioną) wersję, natomiast szczupieńczyk karłowaty z reguły nie jest większy niż wyrośnięty narybek gupika, po prostu może zabraknąć mu czasu aby żyjąc wspólnie przestać być potencjalną karmą KP
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Proporczykowiec z Kap Lopez

autor: radko » 09 sty 2016, 17:43

To też. Ale jak nakarmić tak rózne ryby. Proporce opędzlują raz dwa, co im podasz, a szczupieńczyk większym może sie udławić..
  • 0

Moderator
 
Posty: 351
Rejestracja: 03 paź 2013, 07:17
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

Re: Proporczykowiec z Kap Lopez

autor: WOJTEK24 » 09 sty 2016, 21:14

Miewan nie wiedziałem że takie małe są sprzedawane szczupieńczyki karłowate - w takim wypadku faktycznie trochę mogą do siebie nie pasować ale w tym przypadku jest tak że Windus posiada już w akwarium szupieńczyki więc najmłodsze nie są
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Proporczykowiec z Kap Lopez

autor: Windus » 09 sty 2016, 21:44

WOJTEK24 pisze:Miewan nie wiedziałem że takie małe są sprzedawane szczupieńczyki karłowate - w takim wypadku faktycznie trochę mogą do siebie nie pasować ale w tym przypadku jest tak że Windus posiada już w akwarium szupieńczyki więc najmłodsze nie są

Tak mam te szczupieńczyki w akwarium w pracy, mają ok. 2-3cm. Jak chcesz mogę się dowiedzieć o ich zbliżony wiek. Czemu akurat te rybki? Bo dostałem je za darmo. Na prawdę piękne rybki. Aktualnie pływają razem z gupikami ale to kwestia czasu, albo oddam gupiki do sklepu albo przejmie je Seban. I właśnie pod szczupieńczyki karłowate chce zrobić wystój zbiornika. Stąd było moje pytanie czy proporczykowiec będzie pasował. Nie chcę trzymać 4 sztuk 3cm. ryb zajmujących głównie górną strefę akwarium w 120l. a z drugiej strony nie chce na siłę wpuszczać innych większych ryb żeby nie zaszkodzić tym mniejszym.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Proporczykowiec z Kap Lopez

autor: WOJTEK24 » 09 sty 2016, 22:02

Moim zdaniem możesz spokojnie wpuszczać proporczykowc np właśnie KL. Zanim sprzedasz wszystkie ryby i kupisz nowe wydaje mi się że trochę czasu upłynie więc będziesz wpuszczać młode KLe do dorosłych i cwanych szczupieńczyków, a potem żyjąc razem się dotrą. Ale to jest moje zdanie i nawet jeśli nie zgadzam się z Radko to jednak ma większe doświadczenie w hodowli karieńcowatych wiec warto się liczyć z Jego zdaniem.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Proporczykowiec z Kap Lopez

autor: Windus » 12 sty 2016, 09:57

radko mógłbyś wypowiedzieć się jednoznacznie czy do akwarium o wymiarach zbliżonych do Twojego warto wpuścić KL, jak już tam są szczupieńczyki karłowate? Pomijając fakt żywienia. Chodzi mi głównie o usposobienie obu gatunków.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Proporczykowiec z Kap Lopez

autor: radko » 12 sty 2016, 20:28

Zaryzykować można. Tylko, żeby móc podziwiać szczupieńczyki dałbym mniejsze akwarium.
  • 0

Moderator
 
Posty: 351
Rejestracja: 03 paź 2013, 07:17
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'