Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka / belka

Wiesz coś o ciekawej imprezie? Napisz tutaj!

Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka / belka

autor: Robert » 17 gru 2013, 17:36

witam , kolegów i koleżanki w związku z tym iż zlikwidowałem akwarium postanowiłem je sprzedać .Ponieważ na portalu Tablica pl. było tak duże zainteresowanie i klienci bili się o nie nie wiedziałem komu ostatecznie je przekazać żeby go nie zmarnował .Zrezygnowałem z zamiaru sprzedaży i postanowiłem :

Oddam akwarium na rzecz przedszkola , szkoły lub podobnej instytucji publicznej w celu propagowania akwarystyki wśród dzieci i młodzieży .Z mojej strony oferuję zaraz opisze co , ale chciałbym żeby zaangażowała się w to cała społeczność forum.Nie wykluczam umieszczenia też tego ogłoszenia na forum konkurencyjnym jeśli nie będzie konkretnego odzewu.

z mojej strony proponuję :
- akwarium 146 L robione na zamówienie 50x45x65h nie wspomnę ile kosztowało ( mam i pomogę z narożnikami żeby nie było widać odcięcia wody która odparowuje )

- belka oświetleniowa własnej roboty ze spienionego pcv ( bez świetlówek ) z odbłyśnikiem w środku wykonana przez firmę i współpracy kolegi Woytka oraz firmy GORT ( widoczna na zdjęciach jak akwarium było założone ostatnio biała pasują tam świetlówki do 50 cm długości czyli t8 - 18 w lub świetlówki juwela t5 -24 w jest tam miejsca na 6 szt .) tez nie wspomnę o kosztach

- szafka pod wymiar ( wygląda jak kuchenna dlatego że akwarium stało w kuchni i było dopasowane do jej wystroju na wykonane w środku wycięcia oraz elektrykę jak również przewody na filtr zewnętrzny oraz zamontowaną listwę elektryczną , po małych poprawkach na pewno można ją zrobić bardziej reprezentacyjną )

Akwarium jest dość nietypowe ale nie można w nim zaszczepić życie i fajnie by było żeby wszyscy się w to zaangażowali udostępniając ze swojej strony resztę wyposażenia oraz pomysły na aranżacje pod banderą naszego forum .
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka / be

autor: slim2102 » 18 gru 2013, 14:53

Ostatnio założyłem akwarium w jednej z sal w przedszkolu przy ul. Niskiej. Generalnie baniaczek spodobał się nie tylko dzieciom ale też starszyźnie. Zaproponuję osobom decyzyjnym, możliwość założenia takiego szkiełka (np. na korytarzu, gdzie wszystkie dzieci mają możliwość obserwacji) w ramach akcji z naszego forum. Jeżeli decyzja będzie pozytywna jestem w stanie również dorzucić od siebie parę sprzętów. Dam znać do piątku.

Ps. Z góry wiem, że przedszkola są raczej chętne na takie akcje, jednak nie koniecznie osoby które będą miały się tym później zajmować.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 61
Rejestracja: 30 wrz 2013, 09:54
Reputacja: 15

Re: Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka / be

autor: thaz » 18 gru 2013, 14:57

Jakby było coś trzeba pomóc, uderzajcie jak w dym.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka / be

autor: dawid65437 » 18 gru 2013, 15:04

Ja ze swojej strony mogę dać na ten szczytny cel krewetki Red Cherry jeśli będą się nadawać do obsady.
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: Odp: Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka

autor: William » 18 gru 2013, 16:04

Mi niestety nie udało sie dziś porozmawiać z Panią Dyrektor mojej pracy. Kiedy miałem wolną chwilę to już nie było glownej ani zastępcy. Kolejna próba w piątek.
Zapomnialem podać jaki to zaklad pracy... Dom Pomocy Spolecznej.
Nie mowie tak ani nie, ze sie uda uzyskać zgodę, lecz będę próbował.

Wysyłane z mojego HTC Desire Z za pomocą Tapatalk 2
  • 0

27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka / be

autor: Robert » 18 gru 2013, 17:05

tak więc temat ciągle otwarty
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka / be

autor: alek » 18 gru 2013, 17:55

Mogę dorzucić nieużywany Biotopol JBL,a -100ml.
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka / be

autor: slim2102 » 18 gru 2013, 18:20

No niestety, Starszyzna się nie zgodziła na akwarium w przedszkolu. Dzieci np. w sali są pod ciągłym okiem nauczyciela a na korytarzu różnie to bywa. Z uwagi na możliwe niebezpieczeństwo nie wyrażono zgody.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 61
Rejestracja: 30 wrz 2013, 09:54
Reputacja: 15

Re: Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka / be

autor: straszny_dran » 18 gru 2013, 21:21

mi pozostało 0,5kg matrixa który zalega w szafce też mogę oddać
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: Jest taka akcja że ........ oddam akwarium / szafka / be

autor: andrusza1 » 19 gru 2013, 00:27

Osoba która podejmie się założenia zbiorniczka w przedszkolu, musi się liczyć z tym że trzeba będzie potem co jakiś czas zajrzeć i sprawdzić co się dzieje w szkle, bo różne cuda się zdarzają.
Z autopsji:
- nowa Pani sprzątaczka zawsze chciała mieć akwarium to "po cichu" podkarmiała akwarium 3 razy na dzień porcjami na 2 dni na raz, a ja 2 miesiące nie mogłem dojść co się dzieje w zbiorniku
- innym razem wcięło dwa co droższe pokarmy (pewnie ktoś uznał, że jak płaci komitet to mu się też należy)
- po moim wyjeździe na wakacje i rzekomym zajęciu się zbiornikiem przez człowieka co to miał się znać 1/4 obsady zniknęła, bo gość przez 6 tygodni ograniczył się tylko do karmienia
- i wiele innych ciekawostek mniejszego kalibru, które spotykam przynajmniej raz w tygodniu

Ale jak widzę że dzieciaki przychodząc, czy wychodząc nie mijają zbiornika obojętnie tylko zaglądają same lub też pokazują co zobaczyli rodzicom, dziadkom czy starszemu rodzeństwu to jest i chęć trochę czasu poświęcić.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 316
Rejestracja: 28 wrz 2013, 08:11
Lokalizacja: Białystok / Starosielce
Reputacja: 46
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
Reputation System ©'