Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskiego

Wiesz coś o ciekawej imprezie? Napisz tutaj!

Re: Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskie

autor: Robert » 15 maja 2016, 16:01

jeszcze kilka
  • 1

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskie

autor: Robert » 15 maja 2016, 16:02

i jeszcze
  • 1

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskie

autor: miewan » 15 maja 2016, 17:08

Czy jest ktoś, kto nagrał tego muzycznego akwarystycznego hiciora
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskie

autor: Zuz » 15 maja 2016, 21:06

Gratulacje dla organizatorów za całokształt. Naprawdę miło i ciekawie spędzony czas. Mam jednak zastrzeżenia co do rozstrzygnięcia tego konkursu,bo przecież w regulaminie było napisane:
"Oceniamy w kolejności
*pomysł, wkład pracy- odczucia estetyczne
*szeroko rozumianą zgodność z naturą
*szeroko rozumianą zgodność ze sztuką akwarystyczną
Ocena prac będzke przebiegać pod kątem:
# oryginalności w przedstawieniu tematu
# zastosowaniu ciemawych technik plastycznych
# estetyki i jakości wykonanych prac"
- zupełnie inaczej niż w rzeczywistości, gdzie główne nagrody zostały przyznane za ilość złożonych prac. Gdybym wiedziała, że zmienicie reguły, kryterium oceniania to namówiła bym całą szkołę. A przecież to konkurs na jakość i pomysłowość a nie ilość. I powiedzcie jak moje dziecko[ które spędziło 2 miesiące na kompletowaniu rafy koralowej z mchu, suszonych kwiatów i huby, uczeniu malowania, robieniu odlewów gipsowych i masy z prawdziwego piasku znad morza itp.] ma wierzyć że uczciwie zostanie ocenione w jakimkolwiek konkursie?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:51
Lokalizacja: Podlasie
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskie

autor: adams2121 » 15 maja 2016, 21:17

Proszę przeczytać regulamin - konkurs jest dwu etapowy , właśnie zakończyła się l część , teraz będzie drugi etap ;)
Ukończenie będzie W październiku w Muzeum Przyrody w Drozdowie

I nie wszystko jeszcze stracone - ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskie

autor: Zuz » 15 maja 2016, 21:26

Ale ja opisuję rozstrzygnięcie I etapu konkursu. Jeśli dobrze interpretuję zapisy w regulaminie, na który Pan się powołuje w I etapie prace powinny zostać ocenione pod kątem jakościowym a nie ilościowym. Regulamin w żadnym z punktów nie przewidywał nagród za ilość zgłoszonych prac.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:51
Lokalizacja: Podlasie
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskie

autor: Zuz » 15 maja 2016, 21:31

P.S.Czy wyobraża Pan sobie sytuację, w której organizator biegów sportowych po zakończonych zawodach nagradza szkołę, która zgłosiła najwięcej zawodników, a nie najszybszego biegacza?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:51
Lokalizacja: Podlasie
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskie

autor: adams2121 » 15 maja 2016, 21:40

Misiak pisze:Lista nagrodzonych oraz wyróżnionych uczestników I edycji konkursu plastycznego "Kolorowy Świat w Akwarium"

http://akwariumonline.pl/konkurs/protokol_konkursu.pdf

Tu jest wszystko - ja nie byłem w kapitule , niech ktoś kompetentny się wypowie
Komisja oceniała prace
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskie

autor: Misiak » 15 maja 2016, 21:54

Zuz pisze:P.S.Czy wyobraża Pan sobie sytuację, w której organizator biegów sportowych po zakończonych zawodach nagradza szkołę, która zgłosiła najwięcej zawodników, a nie najszybszego biegacza?


Taka sytuacja byłaby patologiczna. Rozumiem, że dla Pani praca własnego dziecka była najlepsza.
Wszystkie prace zasługiwały na nagrody, jednak ideą konkursów jest to, że ktoś nagrody niestety nie otrzyma.
I nie wiem skąd to założenie, że nagrody zostały przyznane za ilość a nie jakość. Jestem na 100% pewny, że w parze z ilością szła jakość.

Pozdrawiam i życzę dużo głosów w II edycji.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Kolorowy Świat w Akwarium - konkurs szkół woj. podlaskie

autor: miewan » 15 maja 2016, 22:28

Osobiście jestem przekonany, że praca Pani dziecka jest zapewne tą najbardziej wyjątkową, sam jestem rodzicem.
Nie wypowiem się na temat wyboru prac wyróżnionych ( bo jak zapewne Pani wie głównych nagród nie przyznano ), bo nie byłem ( z racji obowiązków służbowych ) wśród osób oceniających, jednakże brałem czynny udział w przygotowaniu regulaminu konkursu.
Jeżeli Pani uważnie spojrzy na sposób nagradzania nie znajdzie Pani zapisu ani o ilości nagradzanych miejsc, ani też tożsamości nagród, a tylko dlatego, że jedynie w zarysie mieliśmy wyobrażenie o ich ilości.
Dzięki ofiarodawcom udało się zgromadzić taką ich ilość, że tylko kilka z nich można było przeznaczyć również dla ośrodków/szkół z których wpłynęło najwięcej prac.
Nie widzę tu łamania regulaminu, bo jak zapewne Pani widziała - co zresztą dokumentują fotografie przyznano bardzo dużo wyróżnień indywidualnych ( w tym nagrodzonych akwariami ).
W ocenie prac prócz moich forumowych kolegów uczestniczyło również grono pedagogów w tym nauczyciele plastyki i ufam, że zrobili to najlepiej jak potrafili.
Za swoimi kolegami powtórzę, to jeszcze nie koniec konkursu teraz jest czas na tą najbardziej demokratyczną formę wyboru - głosowanie internautów , w II etapie nie będą już uczestniczyły prace nagrodzone akwariami w etapie I .
Mam nadzieję, że praca Pani dziecka ( o ile znajduje się wśród wybranych i wyróżnionych prac - a sądząc z Pani opisu powinna) znajdzie uznanie wśród internautów - życzę powodzenia i proszę o cierpliwość.
  • 2

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'