Chrusty 2018

Wiesz coś o ciekawej imprezie? Napisz tutaj!

Re: Chrusty 2018

autor: thaz » 15 sty 2018, 20:02

eh :/ może i faktycznie mam nastrój do marudzenia dzisiaj :/
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Chrusty 2018

autor: William » 15 sty 2018, 20:06

Tak na prawdę, koszty związane są z zapleczem, czyli noclegami i posiłkami czyli tym za co na innej imprezie i tak trzeba by zapłacić. Stoisko, zwiedzanie etc są gratis...
Ino Akwarysci zarabiają na akwarystach tak szczerze ;)

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
  • 0

27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: Chrusty 2018

autor: Awokado » 16 sty 2018, 00:33

Ja się na to piszę, może znajdą się też inni chętni. Fakt, po wysłuchaniu opowieści uczestników pierwszej edycji i info o darmowym zakwaterowaniu i wyżywieniu taka informacja to lekki zawód, ale chyba po prostu bardzo chcę pojechać ;P czekam na rozwój wydarzeń!
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Chrusty 2018

autor: adams2121 » 16 sty 2018, 07:07

400 +150 - nocleg + wyżywienie
300 - 350 paliwo
Na miejscu atrakcje płatne.
Ceny kosmos w barze.
Z pustymi rękoma nie pojedziesz - wystawka tu nie ma pułapu.
+ integracja a raczej zaplecze integracyjne. nie ma info o szkłach.


A wczoraj był światowy dzień depresji. :D :D ;)

KOmercja zabija niestety akwarystyke. A nie rozwija.
Jeśli nie zmieni się nic - ja odpadam.
  • 2

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Chrusty 2018

autor: Bieta » 16 sty 2018, 08:03

Na chwilę obecną może i bym skusiła się na wyjazd. Jednak jest to jeszcze na wodzie palcem pisane.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Chrusty 2018

autor: woytek » 16 sty 2018, 08:38

:D miałem plan jechać ,finanse :zdziwko jednak nie do przeskoczenia. dupa
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Chrusty 2018

autor: miewan » 16 sty 2018, 08:57

William pisze:Tak na prawdę, koszty związane są z zapleczem, czyli noclegami i posiłkami czyli tym za co na innej imprezie i tak trzeba by zapłacić

To fakt, ale to kalkulowało się wcześniej decydując się na wyjazd, tyle że :
adams2121 pisze:Z pustymi rękoma nie pojedziesz - wystawka tu nie ma pułapu.

To tworzy koszty, pamiętajmy że w większości ryby "na wystawkę" były i raczej będą w większości kupowane "pod imprezę" (a tu straty są bardzo duże) przez pojedyncze osoby, dodatkowo gadżety "firmowe" też nie są za darmo i były opłacane również przez tylko kilka osób, a jeszcze obecnie tak wyszło że nie mamy też żadnych elementów wyróżniających (flag, roll-upów) to też spadłoby na parę (dosłownie) osób.
Szczerze to samych for, bez budżetu już od dawna na wystawach było jak na lekarstwo (prócz Wrocławia), fora prezentują się głównie lokalnie (Chrusty, Łódź, Częstochowa, Warszawa ale też Drozodwo), gdzie koszty są dużo mniejsze, my byliśmy tu wyjątkiem. Inne częściej widywane fora jeździły głównie w ramach członkostwa w ich "przydomowych" klubach ( Klub Malawi, PKMD, team C.pl, KMT ) tam są składki i statutowo reprezentacja u nas to właściwie "samopłatny wolontariat".
Reprezentowaliśmy i prezentowaliśmy forum z własnych prywatnych środków wcześniej i tak samo będzie w przyszłości. Może pamiętacie, ale już wcześniej sygnalizowałem że na kolejnych wystawach może już nas nie być, albo będziemy się tam pojawiać wybiórczo.
Widzę ucieczkę organizatorów targów w stronę "profesjonalistów" - wszystkie firmy ( a te płacą za możliwość wystawiania) będą miały zrobione baniaki przez osoby wystawiające faktury, czy ich jakość odbioru będzie lepsza niż te zrobione przez fora to rzecz gustu, ale dla zwiedzających ( w większości jak pisałem "akwarystycznych laików") to te akwaria przyciągają uwagę, dla takich ludzi nie liczy się biotopowość, dobranie ryb - ma być kolorowo.
Nawet AA projekt mA na tegorocznego PTAKA, dla nas byłby pełnopłatny, choć moglibyśmy zaprezentować się w ramach parnterstwa.
Organizatorzy takich imprez w większości nie zdają sobie sprawy, że fora to nawet nie stowarzyszenia, a zlepek prywatnych osób prezentujących coś za własne pieniądze.
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Chrusty 2018

autor: Seban » 16 sty 2018, 12:23

Ja odpadam. Jeżeli na święta będę jechał do Kalisza tydzień wcześniej to pojawię się jako gość/odwiedzający. Ciekawi mnie jakie fora się do nich zgłoszą.

EDIT:
Czy na twarzaksiążce usunęli komentarz Thaza?
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Chrusty 2018

autor: Seban » 16 sty 2018, 20:20

Takie coś napisałem w komentarzu Oceaniki.

W zeszłym roku uczestniczyłem w Waszej wystawie. Była to super impreza. My, zwykli akwaryści/fora akwarystyczne czuliśmy się jak pączki w maśle. Maciek i Damian zaopiekowali się nami. Każde nasze życzenie, nie było dla nich problemem. Do sprawy podeszli profesjonalnie. Przedstawili i zareklamowali Oceanikę na najwyższym poziomie. Do tego stopnia, że praktycznie każdy uczestniczący zapowiadał, że w przyszłym roku przyjedzie, gdyż było rewelacyjnie.
Jednak tegoroczna Wasza oferta, jest dla wielu z nas, nie do przeskoczenia. Rozumiem, że ceny podane przez Was, są cenami promocyjnymi. Lecz mimo tego, nie każdego na nie stać. U nas na forum akwariumonline.pl rozpoczęliśmy temat wystawy w Chrustach. Jednak pojawiły się same wpisy typu "ja odpadam", "chciałbym, ale muszę się zastanowić". Nie ma ani jednego wpisu "jadę".
Może warto byłoby się zastanowić nad innym podejściem do pokrycia kosztów dla wystawców. Przecież w pewnej części to my, fora akwarystyczne, pomagamy stworzyć wystawę czasową. Nie mówię, że macie w całości wszystko pokryć, choć nie ukrywam, że byłoby to miłe. Rozumie, że w zeszłym roku opłaciliście prawie wszystkie osoby, które organizowały wystawę czasową, gdyż w jakiś sposób chcieliście przyciągnąć ludzi. Lecz może się okazać, że w tym roku, tych ludzi nie będzie. Może warto dać ludziom wybór odnośnie kosztów? Może warto policzyć tylko za nocleg i pozwolić ludziom na zorganizowanie sobie posiłków we własnym zakresie? Skoro standard Waszych pokoi jest dość wysoki to może załatwić zbiorowy nocleg w jakimś pobliskim tanim hostelu? Dla niejednego, zaoszczędzenie 50 zł, czy nawet 20 zł to już spora kwota.
Kilka przykładów:
Muzeum Przyrody w Drozdowie, koszt 0 zł. Dla każdego wystawcy dwa noclegi (materac wojskowy i dostęp do prysznica), dwa pełne obiady, dwie kolacje w postaci grilla. Do wyboru jedna z dwóch wycieczek. Jeżeli ktoś woli łóżko z pościelą i wapasione śniadanie to może to zamówić w pobliskiej agroturystyce za 50 zł.
Warszawskie Dni Akwarystyki, darmowe dwa noclegi lub symboliczna opłata za nie, w hostelu w Warszawie. Posiłki we własnym zakresie. Obiad do kupienia na miejscu w cenie 10-20 zł.
ZooBotanica Targi i Wystawa Zoologiczno-Botaniczna, darmowy nocleg dla 3 osób, plus dieta dla 3 osób na dwa dni. Posiłki we własnym zakresie. Można zrezygnować z noclegu i załatwić go we własnym zakresie. Wtedy szkło, które daje organizator przechodzi na własność forum.
Co do kosztów poniesionych przez wystawców/fora akwarystyczne, nie są to tylko wpłacone do Was pieniądze. Dość często ludzie są z różnych stron Polski. W dużej mierze odpada wyjazd autobusem czy pociągiem, ponieważ mamy do przywiezienia sporo sprzętu. Poza tym, przy okazji tego typu wystaw dochodzą koszty związane z zakupem ryb, roślin i innych pierdół, które niezbędne są do aranżacji szkła i postawienia stoiska. Z Damianem nie raz robiłem stoisko na różnych wystawach i świetnie on zdaje sobie sprawę, że taki wyjazd wiąże się z kosztem idącym w setki, a czasem i w tysiące.
Oby moja wizja się nie sprawdziła, ale wydaje mi się, że przy takim koszcie pobytu, jaki Państwo zaproponowali, okaże się, że przyjadą do Was tylko firmy. A firmy, nie widząc osób z for akwarystycznych, czyli przede wszystkim, klientów ich produktów, na trzecią wystawę w Chrustach, już nie przyjadą.
Proszę abyście jeszcze raz przemyśleli swoją decyzję odnośnie kosztów jakie mają ponieść osoby tworzące wystawę czasową. Jest w śród Was, przynajmniej jedna osoba, która zna realne koszty, jakie ponoszą fora przygotowując taką wystawę. Wie, że to nie jest tania impreza. Tym bardziej, że zdarzają się straty w rybach, nierzadko drogich rybach.
Jeżeli nie macie pomysłu propozycji dla osób, które mają Wam zrobić wystawę czasową podaję jeden:
20l-120l - bezpłatne noclegi dla jednej osoby, każda kolejna osoba płaci za nocleg, wszyscy wyżywienie we własnym zakresie
121l-450l - bezpłatne noclegi dla dwóch osób, każda kolejna osoba płaci za nocleg, wszyscy wyżywienie we własnym zakresie
451l-1500l, minimum dwa szkła - bezpłatne noclegi dla trzech osób, każda kolejna osoba płaci za nocleg, wszyscy wyżywienie we własnym zakresie
1501l-xxxxxl, minim trzy szkła - bezpłatne noclegi dla pięciu osób, każda kolejna osoba płaci za nocleg, wszyscy wyżywienie we własnym zakresie.
Znając życie, połowa ludzi i tak kupi posiłek w Waszej restauracji.
Bądźcie wierni Waszemu wezwaniu "Akwaryści akwarystom".
  • 1

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Chrusty 2018

autor: thaz » 16 sty 2018, 20:23

Podpisuje się pod tym. Brawo

i'm@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'