Jaki sylikon

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Jaki sylikon

autor: rudy102 » 23 kwie 2014, 08:18

Witam. Ma może ktoś akwarium ze szkła float klejone na bezbarwny silikon. Zastanawiam się jakiego uczyć przy załatwianiu nowego baniaka. I jak się biały silikon ma do czystości w akwarium?

... wiosna
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Jaki sylikon

autor: marcin » 23 kwie 2014, 17:38

posiadam taki zbiornik pojemności 96l jest on w moim rodzinnym domu pierwszy raz był zalany około 12lat temu, jak nie dłużej nie pamiętam dokładnie i od tamtej pory cały cas zalane silikon jest bezbarwny w rogach widać gdzie nigdzie lekko z zieleniał od upływu czasu , na tyle lat to i tak jestem zadowolony :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Jaki sylikon

autor: rudy102 » 23 kwie 2014, 17:40

Co do jakości nie mam zastrzeżeń interesuje mnie estetyka.

... wiosna
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Jaki sylikon

autor: marcin » 23 kwie 2014, 17:54

u mnie wygląda nieźle mało widoczny jak będę u rodziców to zrobię fotkę i wstawię sam ocenisz jak wygląda na tyle lat
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Jaki sylikon

autor: rudy102 » 23 kwie 2014, 18:11

Super czekam.

... wiosna
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Jaki sylikon

autor: Seban » 24 kwie 2014, 09:42

Ja miałem takie szkiełko. Gdy było nowe wyglądało super. Jednak po około dwóch latach silikon zaszedł glonem i bardzo rzucało się to w oczy. Było nieestetyczne i szkło oddałem do szkoły.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Jaki sylikon

autor: ManiaPI » 24 kwie 2014, 19:48

z moich doświadczeń, bezbarwny silikon absorbuje kolor z odkażalników ;/
i jeszcze jedno co prawda kładę to raczej na karb warunków przechowywania , i być może podejrzanej kondycji (jakości/rodzaju) silkonu ale...
miałem mały zbiornik klejony bezbarwnym silikonem( jakieś 15 l)pozyskałem go na zasadzie jakiejs wymiany... więc nie znam wykonawcy i stąd wątpliwości co do użytego silikonu.
przez jakiś czas trzymałem tam ryby, później był to kotnik, i kwarantanna, a w końcu wylądował na balkonie, latem gorąco, zimą mróz , stał tak ze 3-4 lata, kiedyś potrzebowałem zbiornika na dodatkowa kwarantanne więc zabrałem go z balkonu , opłukałem i chciałem nalać wody .
z wiadra konkretnie chlusnąłem ....widzieliście kiedyś jak akwarium rozkłada się na boki?
szczena mi opadła, po prostu 5 prostokątów szkła lezących obok siebie?
co prawda przy dnie trzymało się na spoinie ale boki puściły po całości. wiadro wody na stoliku i podłodze...
teraz mam z tego polew ale wtedy ... miałem w domu około 10 zbiorników klejonych, wiecie co mi matka chciała zrobić??? :szal:
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Jaki sylikon

autor: adams2121 » 24 kwie 2014, 20:38

moje pierwsze akwarium po powrocie to było akwarium z bezbarwnym silikonem, samodziełka którą znajomy mi sprezentował
wygląd pożal się boże każda ściana akwarium z innym wymiarem - widać to było na wierzchu gdzie zbiegały się krawędzie - różnica do 1cm nieakceptowalna z pozoru, każdy róg dolny akwarium był wykruszony acz solidnie zasilikonowany po próbie szczelności nadmiar przeze mnie usunięty i nałożona nowa warstwa + dodatkowo każdy róg z obu stron poprawiony
po ulepszeniu 2 lata żółw koczował i nie pociekło, co więcej po tym czasie zpimpowałem nowe -sam kleiłem - a stare poszło w ludzi -co więcej nie pociekło do dziś dnia -sprezentowałem je na początek młodemu akwaryście i ma je ok 6 lat już

fakt ale nigdy nie było na nim ani glonów ani nie przebarwiło się - brak używania jakichkolwiek chemikaliów oprócz wapna dla żółwia

natomiast moja żona jak się do mnie wprowadzała to nie sama ale z bojownikiem i 20l akwarium silikon bezbarwny - całe akwarium nim było klejone, też po jakimś czasie pękła szyba w pół, silikon w ruch z jednej i drugiej strony ok roku aż do śmierci ryby i poszło w kosz,
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Jaki sylikon

autor: dawid65437 » 25 kwie 2014, 06:03

Ja miałem z przezroczystego sylikonu akwarium 520l, 200l, 100l i kilka jeszcze nie przekraczających setki. Przyznam że spoiny łatwo się zabarwiają, ale to mi nie przeszkadzało. Każde oczywiście było szczelne. Jeśli nie będziesz używać żadnej chemii co zabarwia wodę to powinieneś mieć bezbarwny sylikon. Moim zdaniem w BW bardzo ładnie wygląda takie akwarium (przetestowane) :)
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: Jaki sylikon

autor: marcin » 28 kwie 2014, 11:25

Jak pisałem to wiec zrobiłem foto co posiadają moi starzy jakość słaba bo z tel. :?/ aranż nie powala :oops: ale to nie oto w ty chodzi nie moje w tym działo wiec wstawiam i jak pisałem ma ponad 12 lat od zalania .
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości
Reputation System ©'