Restart akwarium - czyszczenie, mycie itp

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Restart akwarium - czyszczenie, mycie itp

autor: WOJTEK24 » 07 sie 2015, 11:16

Pytanie dotyczy tego jak czyścicie swoje akwaria (duże) np. przy restarcie.
Moje ostatnie akwa było na ziemi ogrodowej i okazało sie że dokładne wyczyszczenie go to mordęga ...
I teraz zastanawiam sie, bo chiałbym znowu zrobić je na ogrodóce ale, nie chce za jakiś czas przechodzić podobnej męczarni ... tym bardzej że logistycznie prawie nie możliwe bedzie teraz przeniesiesienie zbiornkia do łazienki...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Restart akwarium - czyszczenie, mycie itp

autor: Seban » 07 sie 2015, 11:54

Po wyjęciu ryb i roślin wężem o bardzo dużej średnicy zaczynam ściągać podłoże. Jak zabraknie wody to dolewam. Mam tę dogodność, że mieszkam na parterze, a wąż jest na tyle długi, że starcza do trawnika. Tylko przy zaciąganiu potrzebuję pomocy drugiej osoby. Gdy już nie mam podłoża zabieram się za mycie szyb. 450l zajęło mi prawie jeden dzień ale wypucowałem na tiptop.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Restart akwarium - czyszczenie, mycie itp

autor: miewan » 07 sie 2015, 13:44

Zapewne chodzi Ci o "lśnienie" szyb, dobrze sprawdza się kwasek cytrynowy lub ocet
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Restart akwarium - czyszczenie, mycie itp

autor: WOJTEK24 » 07 sie 2015, 19:16

Bardziej trafił Anomis ;)
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Restart akwarium - czyszczenie, mycie itp

autor: Tomek1985 » 08 sie 2015, 08:57

Wcale nie potrzebujesz drugiej osoby do zaciągania. Kupujesz przyłącze takie jak masz np prelator w baterii, podłączasz wąż, drugi jego koniec do akwa tak aby wylot był zanurzony pod wodą i odkręcasz kran. Czekasz aż lecąca woda z kranu wypełni cały wąż ( przestaną lecieć Bomble powietrza). Później odłączasz wąż od kranu i po wszystkim. Palcem zatykasz, przenosz przewód na trawniczek i niech se leci.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 33
Rejestracja: 18 sty 2015, 20:49
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 7
GG: 0

Re: Restart akwarium - czyszczenie, mycie itp

autor: adams2121 » 08 sie 2015, 10:54

To może prościej - ja tak mam
Zwykły wąż , jedna przyssawka i na trytka do wewnątrz akwarium resztą do zlewu , wanny ogródek bez znaczenia .
Montujemy przyssawke do węża za pomocą trytki, :D :D :D :D ;) zaciag od drugiej i czyścimy akwarium samemu ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'