System Filtracyjny

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Re: System Filtracyjny

autor: Dave » 08 kwie 2017, 18:24

Na samej górze póki co nic nie stoi.
Druga półka od góry są dwa akwaria 35x40x35h.
Na trzeciej akwarium 72l, docelowo 70x40x40h.
Czwarta nic a się zmieści dosyć spore akwarium 70x45x50h ok 158l (Jak kątownik 2cm wytrzyma ciężar) ;p
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 08 kwie 2017, 13:15
Lokalizacja: Podlaskie
Reputacja: 9
GG: 0

Re: System Filtracyjny

autor: miewan » 08 kwie 2017, 20:20

Zasadnicze pytanie co ma być żywym wypełnieniem baniaczków.
Jeżeli, ma być to zintegrowany system "na wszystkie" to, strawestujmy nieco słowa Michała ( sorki Misiak za ingerencję w słowa allah ) :
Misiak pisze:Mi tylko przychodzi do głowy pompa powietrza w filterkami gąbkowymi, ale np dla mnie odpada bo hałasuje to to i sama pompa i bąble w filtrze/wodzie., ew. hamburgi w każde akwa.

Tyle, że to rozwiązanie sprawdzi się raczej jedynie w zbiornikach z krewetkami, higienicznych akwariach odchowowych lub "chwast only", tyle, że generalnie Michał podał już wadę (hałas) plusem jest, że zbiorniki nie są w jednym obiegu wody, bo ( i będzie to dotyczyło każdego systemu zintegrowanego -> jeżeli zdarzy się tak, że napykasz sobie biedy w jednym baniaku, rozpełznie Ci się to na pozostałe.
Więc np. ja sam decydowałbym się na indywidualne filtracje każdego z osobna
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: System Filtracyjny

autor: Dave » 08 kwie 2017, 20:57

Patrzę wszyscy jednak na oddzielne systemy stawiają więc przy takich pozostane ,znalazłem coś takiego na YT i mam pytanie czy to ma sens jako filtr ( to chyba kotnik czy coś w tym stylu )?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 08 kwie 2017, 13:15
Lokalizacja: Podlaskie
Reputacja: 9
GG: 0

Re: System Filtracyjny

autor: Misiak » 08 kwie 2017, 20:57

Takie rozwiązania na napowietrzaczach ludzie robią w fishroomach, z tego co kojarzę ktoś na cichlidae.pl na strychu ma zasilanie wszystkich baniaczków brzęczykiem, tylko takim większym :)
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'