380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

autor: Madsen » 30 gru 2019, 14:35

Witam wszystkich! Jest to mój pierwszy post wiec prosze o zrozumienie jak cos pójdzie nie tak :).
A wiec mam akwa 380L paletki/skalary. Filtr zewnętrzny eheim 2175 z grzałka i niestety nie jestem zadowolony z racji tego ze po 2 miesiącach trzeba go czyścić.
Wiec mysle nad ekstra filtrem zewnętrznym tylko z gąbkami i nie wiem co kupić tym razem.
Chce tez podłączyć filtr uv pod niego wiec napewno straci na mocy.
Ktoś doradzi ?
Jeszcze raz eheim z seri 4+? Czy aquael? Czy może JBL, oase, tetra lub clasic eheim ?
Wiem wymieniłem prawie szystkie ale naprawdę nie wiem.
Nie chce mi sie czyścić ich co 2 miesiące wiec myślałem nad nowym aquael, ale tyle negatywnych opini na jego temat.
Cena gra role ale napewno wole dopłacić i zaoszczędzić na czasie i prądzie.
Pomocy :)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:43
Lokalizacja: Dania
Reputacja: 0
GG: 0

Re: 380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

autor: Bieta » 30 gru 2019, 22:43

Witaj
Mam 576 litrów dwa akwaria i trzecie 450 litrów. W każdym z nich jest podpięty filtr Fluval fx 6. Dodatkowo w nich mam dołączone filtry Aquael Turbo 2000. W akwarium nr1 z paletkami i Altumami Orinoko, stadem kirysów sterby dodatkowo jeszcze cyrkulator. I tak jak piszesz, wszystkie swoje kubły muszę czyścić co 2- 3 miesiące, bo spada przepływ. Ograniczyłam już karmienie i to nie zmienia faktu. Może syfu na gąbkach jest mniej, ale cały czas się zbiera. Przerabiałam już i Unomaxa 750 i JBL Cristal Profi 1501. I z tych, które miałam ten wg mnie najlepiej się sprawuje. Ale może ktoś inny się jeszce wypowie na ten temat.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: 380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

autor: Madsen » 30 gru 2019, 23:22

Dzieki za odpowiedz.
Fx6 miałem i spać po nocach nie mogłem wiec odpada :).
Spędziłem dzisaj większość dnia na internecie czytając co ludzie maja do powiedzenia na temat kubłów z prefiltrem. Może to by mi zaoszczędziło ze 2 miesiące do czyszczenia.
Szukałem co jest i znalazłem biomastera 600 i ultramax2000.
Cenowo u mnie nie ma różnicy .
Jeżeli chodzi o biomastera to duzo o nim nie znalazłem opini.
Ale wolał bym kupić polski produkt, czyli ultramax2000 z racji ze kiedyś miałem ich produkt i byłem zadowolony. Lecz same negatywy o tym filtrze na internecie. :)
Wiec ktoś kto używa oase biomaster600? Jest cichy ? Spada wydajność ?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:43
Lokalizacja: Dania
Reputacja: 0
GG: 0

Re: 380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

autor: Bieta » 30 gru 2019, 23:33

Ja mam trzy fluvale fx 6 i są one bardzo ciche w swojej pracy. Mało tego jeden z nich stoi w mojej sypialni, żadneggo dźwięku nie wydaje. Fluval jest cichy, wystarczy tylko poczyścić trochę, odkręcić śrubki co jakiś czas przy wirniku. Swego czasu był głośny, jak w mediach miałam lawę wulkaniczną i drobne kawałeczki dostały sie do wewnątrz, wtedy tak. Ewentualnie, jak pielęgnice drobny piasek rozrzucą, który dostanie się do filtra- wtedy też słychać. Ja jednak sobie go chwalę. Znacznie głośniejsze są filtry Aquael turbo 2000, te rzeczywiście słychać. I nie zmieniłabym swoich fluvali na żadne inne. Tym bardziej, ż ejuz przerabiałam kilka innych filtrów.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: 380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

autor: Madsen » 31 gru 2019, 01:03

Sam filter był cichy ale wibracje z ich wężów dotykające szafkę strasznie chalasowaly . Nie wiem miałem go kupionego używanego wiec może było cos nie tak. Ale tak czy inaczej fx6 nie zmieszczę do szafki :).
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:43
Lokalizacja: Dania
Reputacja: 0
GG: 0

Re: 380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

autor: ManiaPI » 31 gru 2019, 01:41

każdy filtr trzeba czyścić... stosujesz prefiltr na zaciągu?wystarczy zwykła gąbka , najlepiej "gruboziarnista"
dzięki takiemu zabiegowi, swój filtr czyszczę rzadko. ale coś za coś prefiltry co tydzień.....
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: 380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

autor: Madsen » 31 gru 2019, 04:17

Tak używam prefilt eheim, z dwoma gąbkami.Ale Wolał by nie władać rak do akwa i się na niego patrzeć.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:43
Lokalizacja: Dania
Reputacja: 0
GG: 0

Re: 380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

autor: miewan » 31 gru 2019, 08:26

Madsen nie znam Twojego filtra a jakimś trafem specyfikacji tego modelu jakoś mi wujek G ani Bing nie chce odnaleźć.
Może podaj chociaż "producenckie" wartości przepływu, ale też obsadę towarzyszącą skalaro/paletkom ( ile łącznie jest ryb), jak jest z chwastami jaki jest aranż.
Dziwi mnie częstość zaglądania do kubła, a miałem ich przez życie spokojnie ponad 20 i to różnych marek a jako człowiek z dysfunkcją systemu motywującego serwisy robiłem w okresach przynajmniej pół rocznych a pewnie rzadziej , a nie wszystkie zaopatrzone były w prefiltry.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

autor: Awokado » 31 gru 2019, 09:04

Radziłbym dokupić głowicę cyrkulacyjną + dużą gąbkę jako filtr mechaniczny. Wtedy gąbkę od mechaniaka będziesz czyścił przy podmianie wody, a kubełek (którego zasys powinieneś umieścić możliwie wysoko, tak żeby NIE zbierał syfu z dna) będziesz używał jako filtr biologiczny. Dodatkowo jeśli chcesz nałożysz na zasys prefiltr, jak doradzał kolega ManiaPI. Wydaje mi się, że to najprostsze, a jednocześnie najtańsze rozwiązanie.
Jeśli jednak mocno będziesz się upierał przy drugim kubełu, proponuję spojrzeć własnie na ofertę filtrów Oase. Masz tam patent z łatwym dobraniem się do wkładu (prefiltra) bez konieczności otwierania całego kubełka. Widziałem serwis takiego kubła na własne oczy (pozdrawiam kolegę Rhino :) ) serwis trwał max 3minuty!
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: 380L Jaki filtr zewnętrzny jako mech gąbka.

autor: Leszek.G » 31 gru 2019, 12:10

Bieta pisze:Ja mam trzy fluvale fx 6 i są one bardzo ciche w swojej pracy.


i przeciekające x)
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 174
Rejestracja: 04 sie 2018, 08:03
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Reputacja: 66
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'