Początki

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Początki

autor: Grejt » 25 sie 2020, 18:11

Witam. Chcę rozpocząć zabawę z akwarium jednak nie ukrywam że za bardzo się na tym nie znam. Czy takie akwarium 30l shrimpset byłoby okej na początek. Nie chcę dużego akwarium. Chcę takie do max 30l. I czy otwrate akwarium do dobry pomysł?
Jakieś porady chętnie przygarnę.

//usunąłem niepotrzebne linki ;) //thaz
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2020, 15:00
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Początki

autor: adams2121 » 26 sie 2020, 05:54

A co ty w takim kubiku chcesz trzymać ?
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Początki

autor: nsp » 26 sie 2020, 07:05

Grejt pisze:Czy takie akwarium 30l shrimpset byłoby okej na początek. Nie chcę dużego akwarium. Chcę takie do max 30l.


Duża część akwarystów twierdzi, że im większe akwarium tym lepiej. Łatwiej nad takim zbiornikiem zapanować. I tu potwierdzę te informacje. Miałem wiele lat akwarium 54L i kostkę 27L. Ciągle coś było nie tak. Do tego nie sprawdzałem parametrów wody. Całe prowadzenie akwarium było na czuja. Akurat w moim przypadku z rybami, tak myślę, było wszystko ok. Zawsze miałem problem z roślinami i glonami. Kostka na chwilę obecną, żyje własnym życiem z krewetkami Red Cherry. Nie zaglądam tam, prócz podmian wody i przetarcia przedniej szyby. Tydzień temu założyłem akwarium 200 L i przez ten tydzień nic się nie dzieje, prócz tego że kryptokoryna zrzuciła parę liści. Przy tym mniejszym 54L akwarium, już dawno miałbym jakiś niespodziewany wysyp glonów przy samym dojrzewaniu. Wracając do tematu. Akwarium 30L jest słabym pomysłem na rozpoczęcie zabawy z akwarystyką. Chyba że masz dużo cierpliwości :)

Grejt pisze:I czy otwrate akwarium do dobry pomysł?


Takie akwarium ładnie wygląda, ale trzeba bawić się w ciągu tygodnia w dolewki odparowanej wody. I dochodzi jeszcze czyszczenie szkła co podmianę z osadu, jeżeli masz twardą wodę :) Do 200L zakupiłem pokrywę, co by mi się kot nie wykąpał, a do 27L muszę zamówić u szklarza szkło przykrywkowe.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
cron
Reputation System ©'