Tematów jakich wiele - filtr do 160l

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Tematów jakich wiele - filtr do 160l

autor: Nela » 26 lis 2021, 15:21

No więc piszę ten post już drugi raz, wybaczcie jak coś mi umknie.
Wczoraj wskrzesiłam swój stary baniak. Szkiełko ma wymiary 90x40x45 pod nim pracuje filtr tetra ex 800 plus z którego jestem bardzo zadowolona, chociaż docelowo był kupowany do dużo mniejszego zbiornika.
Po założeniu reaktora i wypchania kubełka na nowo - przepływ jest średni i obawiam się, że na upartego ujdzie ale zastanawiam się nad zakupem czegos większego.
Filtr działał w tym zbiorniku gęsto zarośniętym i spokojnie dawał sobie rade - woda zawsze była krystaliczna, ale były paprochy które latały i nie dał rady ich wciągać. Nie wiem czy dobrze się wyrażę, może zbyt wiele oczekuje. Mam po prostu wrażenie, ze gdyby robił większą pralke w bujnym gąszczu byłoby lepiej.

Przeczytałam wiele dostępnych stron i jeszcze bardziej jestem niezdecydowana. Myślałam o unimaxie 500 opinie są różne, ale liczę na to, że filtr przeszedł wiele poprawek i może wyzbył się wad? HW ileś tam też wyglądał obiecująco, ale przeraża mnie wynik pobieranych W mierzonych przez użytkowników. A może iść w firmę którą znam i lubię - tetra 1200, tylko czy nie lepiej zainwestować w coś z większym przepływem i przydusić to watą lub skręcić na zaworach?

Nie wiem czy mam zbyt duże wymagania, czy na siłę chcę (jak to kobieta :facepalm2 ) poczynić nowy zakup.
Co uważacie więc o tych filtrach, a może jakaś inna propozycja?
Akwarium pewnie będzie mniej zarośnięte, skrzypce grają dwa wielkie kamienie a rośliny dekorują to wszystko, rybki to sprawa taty pewnie jakieś proste molinezje, bo ma ich sporo i trochę krewetek.
  • 0

162l
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2016, 23:08
Lokalizacja: Białystok / Łapy
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Tematów jakich wiele - filtr do 160l

autor: adams2121 » 27 lis 2021, 12:41

Jeden filtr nigdy nie spełni ci twoich oczekiwań - chyba że będzie to sump.
Żaden - pisze to jako osoba która ma po kilka filtrów w akwarium. I powoli rezygnuje z zakupu filtrów od producenta na rzecz dyi i własnych rozwiązań.

Dlaczego ????
Bo to co jest na rynku nie spełnia oczekiwań.

Dławienie filtra to nie rozwiązanie
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Tematów jakich wiele - filtr do 160l

autor: Nela » 27 lis 2021, 15:38

Cenna uwaga. Na sumpa nie ma miejsca niestety a szkiełko nie jest duże, ehh...
  • 0

162l
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2016, 23:08
Lokalizacja: Białystok / Łapy
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Tematów jakich wiele - filtr do 160l

autor: adams2121 » 27 lis 2021, 22:29

Wklejasz do 160 w kawałki szkła na silikon - i masz Hamburga wielkości jakiej zapragniesz - uboga wersja sumpa. Do tego głowica u grzałka ukryta za gąbką.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Tematów jakich wiele - filtr do 160l

autor: Nela » 28 lis 2021, 00:30

To nie wchodzi w grę. Wolę jednak lepszy kubełek (mocniejszy). Przy dużym zbiorniku robiłabym na sto procent sumpa, ale przy takiej kałuży może jeszcze się na rynku coś znajdzie.
  • 0

162l
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2016, 23:08
Lokalizacja: Białystok / Łapy
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Tematów jakich wiele - filtr do 160l

autor: jurkin » 28 lis 2021, 08:52

W 160l tetra 1200 pralki nie zrobi, zresztą jak by co to deszczownice można zamontować. Jeżeli z tetry jesteś zadowolona możesz dołożyć 1200 jako filtr mechaniczny, a 800ke zostawić na bioologie.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
Reputation System ©'