Młode bojowniki :-)

Wszystko na temat rozmnażania ryb akwariowych

Re: Młode bojowniki :-)

autor: thaz » 24 lut 2016, 19:37

18l. Aranz chcialbym przemilczec.. akwarium stalo w pokoju corki ;)
No, na spodzie byl piach :)

im@tapatalk
  • 1

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Młode bojowniki :-)

autor: miewan » 24 lut 2016, 19:38

Pamiętam tamto "typowe akwarium dla małej dziewczynki"
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Młode bojowniki :-)

autor: Windus » 24 lut 2016, 21:26

To jestem w szoku, że w tak małym akwarium samczyk nie zamęczył samiczki.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Młode bojowniki :-)

autor: miewan » 24 lut 2016, 21:34

Byłbyś w większym żebyś zobaczył jego wystrój Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Młode bojowniki :-)

autor: thaz » 24 lut 2016, 21:44

Windus pisze:To jestem w szoku, że w tak małym akwarium samczyk nie zamęczył samiczki.


Samica była tam niespełna dobę, zaraz po złożeniu jaj została odłowiona.
U bojków to dość szybko działa - dobry "wpierdziel" od samca powoduje, że samica
dość szybko produkuje jaja :D
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Młode bojowniki :-)

autor: Seban » 24 lut 2016, 23:42

Mam kolegę, który trzyma bojki. Twierdzi on, że jeszcze mu się nie zdarzyło żeby po dodaniu do samca samicy w 24h-36h nie było ikry. Jedyny warunek to samiec ma post prze minimum miesiąc.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Młode bojowniki :-)

autor: Windus » 25 lut 2016, 08:33

Seban pisze:Jedyny warunek to samiec ma post prze minimum miesiąc.

Szkoda chłopaka... ale może to dobry sposób ;) szybka akcja i po sprawie.
thaz nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co napisałeś. Może po kolei:
- masz akwarium 18l z samcem bojwonika (o wystroju nie piszmy), jak pisał Seban dobrze go na dłuższy czas zostawić samego,
- wpuszczasz samicę, po niespełna dobie jest po tarle i samica wraca do innego akwarium żeby samiec jej nie zamęczył,
- o której porze dnia najlepiej ją wpuścić? Rano i cały dzień czekać na tarło. Czy wieczorem aby ryby przyzwyczaiły się do siebie przez noc?
- samiec dalej opiekuję się ikrą i gniazdem a później młodymi.
I tu mam niejasność. Jak długo samiec zostaje z młodymi? Według Twoich zdjęć wygląda jakby cały czas były z nim. Bojek nie gania ich lub nie chce zjeść?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Młode bojowniki :-)

autor: thaz » 25 lut 2016, 17:05

Samice dodajesz najlepiej jak jestes w domu - wracasz z pracy i siup. Masz pewna kontrole nad agresja samca - jesli przez np. 10 godzin nic sie nie dzieje (pomimo agresji) odlawiasz samice i probujesz nastepnego dnia.
Samiec powinien zaczac budowac gniazdobw kilka godzin po wpuszczeniu pani.

Ja chyba zostawilem samice na dobe czy dwie, i jak zauwazylem ze w gniezdzie sa juz jajka a samica siedzi mega schowana - dopiero ja delikatnie odlowilem (uwaga na gniazdo).

Samiec caly czas pilnuje gniazda, lapie wypadajace jajka i wrzuca je tam z powrotem.
Po 2-3 dniach (nie pamietam dokladnie) z gniazda zwisaja machajace sie ogonki.

Samiec opiekuje sie mlodymi caly czas, nie odlawiasz go - dopiero jak mlode beda mialy pod okolo 1cm. Zjada tylko padniete szt - to naprawde dobry ojciec ;)
Jak maja ponad cm to zaczynaja sie juz czasami przeganiac ;)
Pytanie tylko co potem z ta ekipa robic - samice mozna razem ale samce sie zatluka...

To mega proste, sprobuj.

im@tapatalk
  • 3

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Młode bojowniki :-)

autor: Windus » 26 lut 2016, 09:06

thaz pisze:Samice dodajesz najlepiej jak jestes w domu - wracasz z pracy i siup.

A widzisz wyczytałem w książce Huberta Zientka, że ryby można wpuszczać razem albo próbować wpuścić samca a samicę trzymać przez jakiś czas w słoiku unoszącym się w akwarium. Minus jest taki, że jak samiec jest mocno podniecony może sobie pyszczek rozwalić o szkło.
thaz pisze:Samiec opiekuje sie mlodymi caly czas, nie odlawiasz go - dopiero jak mlode beda mialy pod okolo 1cm. Zjada tylko padniete szt - to naprawde dobry ojciec ;)

A tu widzisz w książce napisano, że po tym jak młode zaczynają pływać należy samca odłowić.
To było u mnie głównym problemem. Ale jak jest tak piszesz to mi pasuje. Można zrobić lekko zarośnięte akwarium, trzymać w nim bojka i dochować się młodych. Nawet jak młodych nie będzie to mam akwarium z ładną rybką.
thaz pisze:Pytanie tylko co potem z ta ekipa robic - samice mozna razem ale samce sie zatluka...

Akurat na ewentualną ekipę znajdę nabywcę ;)
thaz pisze:To mega proste, sprobuj.

Kusisz oj kusisz. W sumie mam wszystko poza bojownikami. Czy jak bym zdecydował się na rozmnożenie tych rybek mógłbym podpiąć się pod ten temat?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Młode bojowniki :-)

autor: thaz » 26 lut 2016, 10:19

Windus pisze:
thaz pisze:Samice dodajesz najlepiej jak jestes w domu - wracasz z pracy i siup.

A widzisz wyczytałem w książce Huberta Zientka, że ryby można wpuszczać razem albo próbować wpuścić samca a samicę trzymać przez jakiś czas w słoiku unoszącym się w akwarium. Minus jest taki, że jak samiec jest mocno podniecony może sobie pyszczek rozwalić o szkło.


To też jest jakaś opcja, gdzieś czytałem o przegrodzie szklanej
i odsunięcie jej po jakimś czasie - samiec już będzie nakręcony :D

Windus pisze:
thaz pisze:Samiec opiekuje sie mlodymi caly czas, nie odlawiasz go - dopiero jak mlode beda mialy pod okolo 1cm. Zjada tylko padniete szt - to naprawde dobry ojciec ;)

A tu widzisz w książce napisano, że po tym jak młode zaczynają pływać należy samca odłowić.
To było u mnie głównym problemem. Ale jak jest tak piszesz to mi pasuje. Można zrobić lekko zarośnięte akwarium, trzymać w nim bojka i dochować się młodych. Nawet jak młodych nie będzie to mam akwarium z ładną rybką.


Nie czytałem o tym w książce a gdzieś w necie - i poszło.
U mnie samiec pływał z małymi aż do momentu aż je oddałem (miały około 1.5cm);
Akwarium u mnie nie było w ogóle zarośnięte - można powiedzieć, że było
puste z piachem i.... małą sztuczną aranżacją mojej córki :)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'