Pielegniczka Ramireza

Wszystko na temat rozmnażania ryb akwariowych

Pielegniczka Ramireza

autor: akwaroslinne » 20 lis 2017, 00:41

Witam, mam maly problem... Chciałbym rozmnożyć ww rybki, posiadając taka parkę w zbiorniku 43l kostka 35x3. Podloze to jasny piasek, dwa lupki drzewne płaskie, dwa anubiasy, microsorium i kryptokoryna. Rybki sa mocno wystraszone, przebywaja ponad tydzień w danym zbiorniku, sa blade i trzymają sie dna. Lampka aquael 6w swiecona ok 6h dziennie. Wrzuciłem do nich druga samiczke ktora została sama z drugiego zbiornika w celu lepszej adaptacji ale byla atakowana i po 20min wyłowiona. Nie wiem czy coś robie źle czy ta ryba na odludziu tak ma. Nie widziałem by samiec podpłynął wyżej niż do polowy zbiornika. Delikatne kolory sie pojawiają ale nadal wyglądają jakby to miała być nowa odmiana albinos. Zmiękczam wode przy podmianach używając ro. Za wszelkie sugestie bede wdzięczny.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2017, 22:06
Lokalizacja: Krakow
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Pielegniczka Ramireza

autor: thaz » 20 lis 2017, 06:52

Coś tam im nie pasuje w tym zbiorniku,
stawiam na to że woda.

i'm@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Pielegniczka Ramireza

autor: adams2121 » 20 lis 2017, 07:24

Rozmiar. Zbiornika, a raczej powierzchni dna.
Do tego być może woda. Niewłaściwe parametry.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pielegniczka Ramireza

autor: Seban » 20 lis 2017, 10:20

akwaroslinne pisze:w zbiorniku 43l kostka 35x3.

Trochę mała ta powierzchnia dna. Czy ryby mają jakieś jaskinie, groty, inkubatory czy chociaż doniczkę lub łupinę kokosa? Podaj parametry wody i temperaturę. Czym karmisz? Dlaczego chcesz je rozmnożyć w kotniku a nie w ogólnym?
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Pielegniczka Ramireza

autor: ManiaPI » 20 lis 2017, 12:42

nie wiem jak parametry wody ale jak dla mnie po prostu zbiornik jest za jasny, ryby nie czuja się pewnie.
ramirezy są dość płochliwe( a takich warunkach) o ile jest jasno trzymają się wtedy zacienionych, zarośniętych miejsc gdzie mogą się szybko schować . wrzuć coś na taflę dodaj korzeń czy kokosy i powinny się ośmielić
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Pielegniczka Ramireza

autor: akwaroslinne » 20 lis 2017, 20:53

Dzieki, wrzuciłem kokos i pływająca roslinke. Korzeń był ale zaczął pleśnieć i go wyciaglem. Zobaczymy za 2 dni czy cos się zmieniło w zachowaniu.

Jaki litraż i/lub powierzchnia dna byłaby dla nich odpowiednia?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2017, 22:06
Lokalizacja: Krakow
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Pielegniczka Ramireza

autor: ManiaPI » 21 lis 2017, 18:14

korzenie pleśnieją "naturalnie" po jakimś czasie pleśń ( a właściwie taki glutowaty śluz znika, nie ma się tym co przejmować.
wpuściłeś je od razu do tego zbiornika czy pływały wcześniej w innym?
jaka powierzchnia... cóż.. jak największa :D
w przypadku pielęgnic największym problemem jest "żeby dwoje chciało na raz" jak samiec będzie miał ochotę na amory a samica nie koniecznie to będzie ją ganiał tłukł i łatwo może się to skończyć zgonem.choć samice również potrafią ganiać samce.
im większy zbiornik , więcej kryjówek tym większe szanse na przeżycie. w zbiornikach ogólnych maja zajęcie w postaci innych współmieszkańców którzy zajmują ich uwagę. albo trzymanie dwóch par( odpowiedni aranż i wielkość zbiornika)... wtedy samiec musi pilnować swojej wybranki przed konkurentem i tłucze się raczej z nim( innymi pielęgniczkami)
temat bardzo szeroki i nie mający sztywnych zasad, istotne są cechy osobnicze, np. trafi ci się egzemplarz patologiczny który będzie zabijał (ganiał) każdą samicę(samca) i nic na to nie poradzisz. w sumie każda ryba jest inna
dlatego też często trzyma się haremy z przewagą samic , jak nie jedna to inna...
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'