Ciężarne ryby

Wszystko na temat rozmnażania ryb akwariowych

Ciężarne ryby

autor: Katja90 » 09 maja 2020, 14:46

Pewnie takich tematów macie już dość, no ale, kto pyta ten nie błądzi.

- czy ten gupik jest w tak zaawansowanej ciąży, że może już pływać w kotniku ? Nie chciałabym trzymać w nim rybki za długo.

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

- drugie pytanie odnosi się kiedyś, który wygląda jakby miał eksplodować, niestety ale ciężko jest mi go sfotografować. Rybka ma tak ogromny brzuch, że widać na nim żyły, po za tym zachowuje się normalnie i teraz nie wiem czy powinnam ją odseparować od reszty czy jednak zostawić i obserwować?

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

- wątpliwości co do platki - plamkę ma odkąd ją kupiłam (początek kwietnia), nie zauważyłam aby była grubsza od czasu zakupu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

- ostatnie, również platka, wygląda jak balon,.ale ... Plamki jakby brak

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Ogólnie jak oglądam ryby w moim akwarium to mam wrażenie, że większość jest w ciąży , ale wątpię haha. Dzięki za odpowiedzi.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:51
Lokalizacja: Germany
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Ciężarne ryby

autor: tomek62 » 09 maja 2020, 18:12

Masz zdajsie same żyworódki, to i ciąże widoczne.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 150
Rejestracja: 22 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zawiercie
Reputacja: 39
GG: 0

Re: Ciężarne ryby

autor: Smok Akwariowy » 01 cze 2020, 12:29

Witam nie każda samica zakocona musi być od razu jak balon to zależy od tego ile mam np w sobie młodych . Samice gdy ma sie kocić zazwyczaj stara się pływać w samotności lub jest masowo ganiana przez samce . Zrób rybką głodówkę np jeden dzień w tygodniu nic sie nie stanie a ryby będziesz miał w lepszej kondycji i w zbiorniku czyściej bo Ci pozjadają resztki pokarmu pozostałego np na dnie . Jak zauważysz że ryby stają sie grube a łuski zaczynają im sterczeć to już niestety jest choroba ...
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2020, 11:04
Lokalizacja: Radom
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Ciężarne ryby

autor: ManiaPI » 01 cze 2020, 18:56

Gupiki tuż przed koceniem maja wypukłośc.
kirys jest po prostu dobrze odżywiony
ostatnia wygląda na platkę balonową
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'