płytki projekt - tereny zalewowe

Wszelakie inne biotopy nie uwzględnione powyżej.

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: radko » 04 lis 2015, 21:46

No to paskudy mają jeszcze w czym wybierać...
  • 0

Moderator
 
Posty: 351
Rejestracja: 03 paź 2013, 07:17
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: miewan » 05 lis 2015, 09:03

radko pisze:No to paskudy mają jeszcze w czym wybierać...

Jawohl - po porannej lustracji "jamnika" mogę rozkleić apel o treści " ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." tym razem zaginione to świeciki ( no może po południu się znajdą, ale wątpię, to co do zasady pierwsze ujawniające się ryby w tym baniaku) .
Także obecnie o status "zaginionego bez wieści" ubiegać się może ocalały karlik.
Wielkość sumików i barwniaków na dłuższy czas powinna im dać ocalenie, chociaż patrząc na rozmiary karlika ( w szerz), świecika ( w zwyż) i stiphodona ( wzdłuż ) te pierwsze powoli mogą zacząć obawiać się o siebie, a wtedy wcale już nie będę pewny możliwości przetrwania barwniaków :evil
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: William » 05 lis 2015, 14:56

Dostaniesz kolejną dostawę jak zostaną obiadem;)

Wysłane przy użyciu TT
  • 0

27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: miewan » 07 lis 2015, 09:20

Wobec konieczności nagłej ewakuacji "azjatyckich zasiedleńców" do innego szkiełka przemeblowałem przy okazji jamnika, który prezentuje się obecnie tak : nieco ścięte on face
DSCN5534.JPG
, jako że przy jego długości trudno o bliższą fotkę całości to teraz lewa strona
DSCN5537.JPG
a teraz prawa ( ewentualny uważny obserwator może zaobserwować "nogi" paskudy na jednym z głazów x) )
DSCN5538.JPG
, to tak żeby dopełnić całości przypadkowy "strzał" ze środka :
DSCN5541.JPG
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: miewan » 18 lis 2015, 22:47

DSCN5654.JPG
Nie lubię szybkich zmian, ale już w momencie relokacji babek w głowie powstał od razu pomysł na przerobienie baniaka totalnie pod te większe Gobius .
Już jakiś tydzień temu zakupiłem 25 kg worek piasku do piaskownic kreisel 098 o uziarnieniu 0-1,2mm, ale jakoś nie miałem ochoty na jakiego płukanie, w końcu wczoraj się "przełamałem" i wyczyściłem jakieś 15 kg ( resztę mam do oddania ), a dzisiaj zrobiłem kompletną demolę jamnika.
Zacząłem od wyjęcia głazów, korzeni mangrowca, chwastów i osprzętu. Wyłowiłem ryby dokonując ich remanentu ( od ostatnich wyżerek i jednego suszu b/z ), a następnie wykopałem część starego miału piaskowego wymieszanego z grubym żwirkiem.
Zanim zdecydowałem się na kurhany dokładnie wyczyściłem szyby wewnątrz i niezwłocznie zacząłem zagracanie imponującego dna o długości 130 cm i szerokości całych 25 cm.
Wobec obaw o przesunięcie mas piachu na całość dna porobiłem zastawki - od przodu rolę tę spełnia długi mangrowiec, znany tym którzy byli w tym roku na Jurze, ustawiony od prawego frontowego rogu po 67 cm skosie aż do tylnej szyby asekurowanego od tyłu do przodu przez 3 mniejsze otoczaki. W ten sposób zrobiło mi się miejsce do zasypki w trójkącie prostokątnym o bokach 17 cm i właśnie tych 67 cm i podobnej podstawie, zmieściło się tam około 12 kg piasku na wysokość około 12 cm. Całość przysypałem dotychczasową mieszanką miału z kamyczkami. Jest teraz tak, że z lewej strony mam ok 16 cm słupa wody by w tylnym prawym nie było go wcale.
W trakcie re zagracania wyeliminowałem część chwastów ( niestety bolbitis bo był raz za wysoki, a dwa jego kondycję należałoby określić na mniej niż średnią, wyssałem też dużą ilość kęp mchu i jakieś bezlistne kłącze anubiasa ), dodatkowo z obiegu wyleciał aquaball ( brak miejsca ), a aquelowską pompę od midikani zastąpiła eheim 1046 ze słabszym przepływem ( 300 l/h), ale znacznie ciekawszą "kulturą" pracy i dźwięku jako "napęd" przemodelowanego pojemnika na media ( zrezygnowałem z zewnętrznej gąbki umieszczając ją obok purigenu i matrix carbo centralnie w jego wnętrzu z poprzedzeniem przez juvelowski gąbkowy prefiltr w dekielku pojemnika z jednej strony i na samym zasysie pojemnika od jego środka ) cyrkulację dodatkowo wspomaga coralia 900. Ogrzewanie b/z tzn. jager 75 W, nie zmieniło się też oświetlenie.
Kolejna zmiana to ilość ryb - główni lokatorzy to oczywiście 2 szt. poskoczków oraz 6 szt.sumików buffei ( zdjąłem już ogłoszenie o ich sprzedaży ) + karlik, droga powrotna została definitywnie zamknięta przed czerwonobrzuchami ( stąd "apel" oddawczy ).
A teraz kilka "skarpianych" zdjęć :
DSCN5654.JPG
DSCN5655.JPG
DSCN5656.JPG
DSCN5657.JPG
DSCN5658.JPG
DSCN5660.JPG
DSCN5662.JPG

Wewnętrzną satysfakcję czuję z faktu, że paskudy szybko "polubiły" wydmę i ochoczo sobie po niej spacerują :cool
  • 3

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: marho760816 » 19 lis 2015, 00:53

Świetne te Twoje "paskudy"
  • 0

Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 385
Rejestracja: 28 wrz 2013, 04:50
Lokalizacja: BiałystokZielone Wzg.
Reputacja: 151
GG: 1449237

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: adams2121 » 19 lis 2015, 21:33

No to żeś zaszalał - i to na calego. :brawo

Mnie się zaj..... Podoba nowy aranż , typowo paskudowy allah allah
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: miewan » 22 lis 2015, 12:02

"podsumowanie" :
DSCN5668.JPG
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: miewan » 28 lis 2015, 22:10

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
pozwolicie, że przypomnę kilkoma scenkami o swoim długim acz płytkim baniaczku "terenami zalewowymi" szumnie nazwanym :
DSCN5673.JPG
DSCN5674.JPG
DSCN5682.JPG
tu tylko wtrącę, że Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
więc podtrzymując temat :whistle
DSCN5683.JPG
DSCN5692.JPG
DSCN5695.JPG
DSCN5699.JPG
DSCN5700.JPG
DSCN5701.JPG
DSCN5702.JPG
DSCN5714.JPG
DSCN5715.JPG

działanie trochę wytłumaczę kolejnym cytatem :Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
gdzie rzeczownik "film" należałoby zastąpić słowem "forum" ( a właściwie tym, co się na nim ostatnio "nie dzieje" :evil ).
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: Dhuz » 28 lis 2015, 22:49

Akwarium mocno nietypowe. Krabstwo prezentuje się wspaniale w obiektywie. :)
  • 0

~Nie rób drugiemu na daremno~
80x35x40 - Macropodus opercularis
40x25x25 - Heterandria formosa
40x25x25 - Cambarellus puer
30x20x20 - Triops australiensis
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 48
Rejestracja: 19 cze 2015, 18:06
Lokalizacja: Wieliczka
Reputacja: 28
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'