"steter Tropfen höhlt den Stein"

Wszelakie inne biotopy nie uwzględnione powyżej.

Re: "steter Tropfen höhlt den Stein"

autor: miewan » 19 mar 2018, 18:07

a tak sobie :
DSCN8223.JPG
DSCN8222.JPG
DSCN8221.JPG
DSCN8204.JPG
DSCN8205.JPG
  • 1

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1648
GG: 0

Re: "steter Tropfen höhlt den Stein"

autor: miewan » 26 mar 2018, 17:58

Po tym jak niespodziewanie zwiozłem 4 szt. Odonteleotris macrodon, zdecydowanie muszę przyznać i potwierdzić, że w okolicy nikt nie ma brzydszych ryb ;P .
Oddałem kartę z aparatu (do obróbki) dla Awokado, może wrzuci, ich fotki o ile takowe zrobił,
więc teraz przykładowa fotka z neta :
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Rybcie obecnie mają jakieś 20 cm, są jeszcze brzydsze niż na fotkach Glasera od którego zostały sprowadzone, a Krzyś Płaszczka pieszczotliwie nazwał je paróweczkami ( zresztą chyba długo nie musiał wymyślać dla nich zdrobnienia - one takie są).
Mam nadzieję, że trafią szybko do Drago zanim wyskoczą mi z baniaka (pomimo znacznego niedolania musiałem przykryć szkło) lub się rozpanoszą.
Nie jest to ryba do akwarium w sypialni, bo przy wieczorno-nocnej aktywności i swoich rozmiarach, gdzie mają duże parcie na taflę, mocno hałasują rozbryzgując wodę przy robieniu mikrowypadów ponad nią.
Chociaż myślę, że jeszcze się aklimatyzują bo dają się zaskoczyć dla kolcobrzucha którego strasznie rajcują ich płetwy a jest od nich znacznie, ale to znacznie mniejszy ( cały on to ich łeb ).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1648
GG: 0

Re: "steter Tropfen höhlt den Stein"

autor: drago » 27 mar 2018, 04:05

Zawsze staram się wyszukać z facjaty coś jak najbardziej podobnego do mnie.
Te ryby to demersal - czyli przydenne. Skoro skaczą, to może coś parametry im nie odpowiadają. Muszą mieć twardszą wodę tak koło 18 stopni i odczyn obowiązkowo zasadowy w granicach 8,0. Lekkie podsolenie też im nie zaszkodzi.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 180
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: akwarium
Reputacja: 111
GG: 0

Re: "steter Tropfen höhlt den Stein"

autor: miewan » 30 mar 2018, 19:35

Ha, słów kilka o nowych rybeczkach i ich zachowaniach.
Aktywność całodniowa, chaos plusku nieustanny, karmię mączniakiem, ale łykają też wodzień, choć wygląda to groteskowo jak wielka japa wyłapuje malutkiego robaczka, dymią się między sobą cały czas, trudno mi powiedzieć czy to demersal przy 20 cm wody, więc u mnie to raczej ryby toni :rotfl , zalegają na korzeniach, na skale magmy, włażą w dziury i wystawiają ryje z różnych nawet małych otworów, zastanawiam się jak włażą zwłaszcza w te małe przestrzenie.
Nie robią krzywdy paskudom, choć te przy nich to księżniczki, cały czas słychać batriacha, pojawiają się dragony, tetradon dał im już spokój, tyle że one lecą z mordami do siebie, ale nie są to walki a raczej podszczypywaniki chociaż przy takich gębach nie chciałbym być szczypany :
DSCN8350.JPG

I na koniec gratka, jeszcze żadnej z ryb ze swoich zbiorników nie znałem historii przyjazdu do Europy, a tu proszę na stronie Glassera opis, "tego" co teraz widzę w swoim baniaku.
sic. : "23.03.2018 otrzymaliśmy z Tajlandii pięć okazów tej dziwnej babki o długości około 15 cm. Naszym pierwszym pomysłem było to, że należałyby do gatunku Oxyeleotris urophthalmus (....) Oba są bardzo do siebie podobne na zewnątrz. Innym bardzo podobnym gatunkiem z Tajlandii jest Bostrychus sinensis . Wszystkie osiągają długość około 20 cm (....)Nasze ryby mają kły i brak widocznych łusek na pysku. Znaleźliśmy Odonteleotris macrodon , gatunek o bardzo szerokim rozproszeniu z Indii do Malezji i Indonezji.(....).

Tak więc Odonteleotris macrodon występuje również w Tajlandii, co nie jest zaskakujące, ale nie zostało dotychczas odnotowane w literaturze naukowej.

Odonteleotris macrodon jest słonawym gatunkiem wodnym, który występuje również w czystej wodzie słodkiej. Osiąga maksymalną długość około 30 cm i jest rybą drapieżną. Larwy rozwijają się tak daleko, jak to jest znane, w środowisku morskim."

Frank Schäfer
  • 1

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1648
GG: 0

Re: "steter Tropfen höhlt den Stein"

autor: adams2121 » 30 mar 2018, 20:04

To trzeba było mówić że to gryzie , a ja je rękoma łapałem :Hahaha :rotfl
A ty tu z zębami teraz wyjeżdżasz .

Co do wciskania się w dziury . Jak je dotykałem , one potrafiły jakby zmieniać objętość swego ciała , przy dotyku , próbie złapania , a najlepiej nie pozostawiać im możliwości ruchu , wtedy jak pokorne ciele , godzi się na wszystko .

No i nabrały barw :rotfl
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: "steter Tropfen höhlt den Stein"

autor: miewan » 02 kwie 2018, 20:07

adams2121 pisze:To trzeba było mówić że to gryzie , a ja je rękoma łapałem :Hahaha :rotfl
A ty tu z zębami teraz wyjeżdżasz .l

Nie Tomaszu, te "kły" to wyrostki nad pyskiem :D ,takie jakby 2 rurki jakby do nosa, gdyby ryby miały nosy, podobne są np. u trzcinikòw, popatrz na fotkę w powiększeniu. Zęby oczywiście mają, ale bardziej przy gardle, niż warg
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1648
GG: 0

Re: "steter Tropfen höhlt den Stein"

autor: miewan » 15 kwie 2018, 09:44

miewan pisze: te "kły" to wyrostki nad pyskiem

To tak dla zobrazowania - portret ślicznotki :
DSCN8361.JPG

I kiełbasiana para (choć raczej nie w potocznym sensie tego słowa):
DSCN8371.JPG
  • 4

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1648
GG: 0

Re: "steter Tropfen höhlt den Stein"

autor: miewan » 20 kwie 2018, 20:14

Jutro to po milusią mordeczkę
DSCN8384.JPG
przyjedzie docelowy właściciel,
ale nic to, na podtrzymania piękna w baniaczku zostaje mi inna mordeczka
DSCN8382.JPG

gdyby ktoś nie wyczaił, że to ryba, to w całości wygląda ona tak :
DSCN8385.JPG
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1648
GG: 0

Re: "steter Tropfen höhlt den Stein"

autor: drago » 25 kwie 2018, 16:02

Chyba znalazłem problem na glony - Salarias fasciatus.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 180
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: akwarium
Reputacja: 111
GG: 0

Re: "steter Tropfen höhlt den Stein"

autor: miewan » 25 kwie 2018, 16:31

Ślicznota, w sam raz do reszty towarzystwa, tylko że te zakresy posolenia, to już chyba typowy morszczak :(
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1648
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'