Polskie rzeki - Alek

Wszelakie inne biotopy nie uwzględnione powyżej.

Re: Polskie rzeki - Alek

autor: Robert » 18 gru 2013, 15:00

kiedyś jeden w kolegów w Polsce hodował pielegnice pawiokie red oskar miał zbiornik 1000 L a w nim 6 szt pielęgnic , korzeń , podłoże , bardzo fajnie się to prezentowało dużo przestrzeni + ryby jako ozdoba , szczególnie na jednym ze zdjęć , gdzie wpuścił słonecznice jako pokarm ( stado 6 dużych pielęgnic + stado pokarmu które pływa razem ) , wydaje mi się że fajnie by było się skupić na 1-2 gatunkach ryb ( stado okoni samych + jeszcze z jedna ryba .

Jeden z moich ulubionych filmików ( w akwarium jet to mało reprezentacyjna ryba ale w naturze zaobserwujcie zachowanie .

http://www.youtube.com/watch?v=q-eMIyOqYh4
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Polskie rzeki - Alek

autor: alek » 18 gru 2013, 15:02

Lin to piękna ryba, ale brudas niesamowity. Jeden z Linów zaprzyjaźnił się z Okoniami i pływa razem z nimi. :D Poza tym wyżera pokarm pozostałym , jest jak odkurzacz. Ogólnie oba gatunki żyją w symbiozie. Muszę dorwać jakiś dostęp do żywych małych rybek co by Okonie z wprawy nie wyszły. Ryby świetne do obserwacji, zaaklimatyzowały się już na dobre.

Michał, dawaj znać kiedy pasuje to wpadnę z aparatem.

Robert, docelowo zostaną same Okonie. Mam za mały zbiornik na dwa gatunki. Planuje wyprawę z podrywką po jakies małe rybki, ale jako pokarm. :D
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Polskie rzeki - Alek

autor: dawid65437 » 18 gru 2013, 15:06

Alek załóż w oddzielnym akwarium hodowlę żyworódki dla okoni :)
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: Polskie rzeki - Alek

autor: alek » 18 gru 2013, 15:08

dawid65437 pisze:Alek załóż w oddzielnym akwarium hodowlę żyworódki dla okoni :)


Na tym zapewne się skończy. Molinezje zapewne. Pawiaki za małe sie rodzą i sa mało widoczne.
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Polskie rzeki - Alek

autor: graczwolf » 18 gru 2013, 15:11

Witam , bardzo fajne rybki . Kiedyś czytałem że na parke linów powinno byc ok 500 L , a ty masz jeszcze okonie . Straszne małe akwarium ( tylko 240 ), tylko rybki się męczą .

Pozdrawiam
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2013, 09:49
Reputacja: 0
GG: 997

Re: Polskie rzeki - Alek

autor: alek » 18 gru 2013, 15:26

graczwolf pisze:Witam , bardzo fajne rybki . Kiedyś czytałem że na parke linów powinno byc ok 500 L , a ty masz jeszcze okonie . Straszne małe akwarium ( tylko 240 ), tylko rybki się męczą .

Pozdrawiam


Na jakiej podstawie ktoś stwierdził, że na parę linów ma być 500L? Dlaczego nie 400, a może 600?
Liny są małe, okonie również. Nie mam zamiaru trzymać ich w nieskończoność. Widzisz, a ja mam znajomego ichtiologa, który przerabiał w akwarium chyba wszystkie polskie gatunki ryb i twierdz, że dla kilku małych okoni 240L jest ok. Oczywiście na jakiś czas. Wybacz więc, ale On jest dla mnie autorytetem , a nie informacje z netu na zasadzie kopiuj wklej. Zgadzam się, że większe akwarium to lepiej, ale nie stwierdziłem po zachowaniu ryb by działa im się krzywda. Raczej bym to zauważył, akwarystyka zajmuje się nie od dziś. Na koniec, czym sie różni w akwarium Okoń 8cm od Mieczyka 8cm? Tego drugiego bardzo wiele osób trzyma w 240L i nikt jeszcze nie stwierdził, że ryby tam się męczą.
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Polskie rzeki - Alek

autor: Robert » 18 gru 2013, 17:15

z podrywką musisz poczekać do póżnej wiosny ale to najlepsze i najtańsze wyjście , wtedy to okonie będą miały dopiero wypas na razie kombinuj na tym co dostępne , może trzeba je zachęcać np. do mrożonek podając z ręki ( poruszać ) lub czegoś innego białe czerwone robaki .Dobrze że przecierasz szlaki jestem z tobą .
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Polskie rzeki - Alek

autor: alek » 18 gru 2013, 17:50

Robert, białego robaka nie tkną. Kupuje czerwone robale w wędkarskim i rozdrabniam. Jak robak jest jeszcze w toni to atakują błyskawicznie. Po opadnięciu na dno nie jest już tak bardzo atrakcyjny. :)
Mrożonki próbowałem na początku, z mizernym efektem. Spróbuję dzisiaj, gdy już się zaaklimatyzowały. Wcześniejsza niechęć może była powodowana stresem, nowym otoczeniem(mam przynajmniej taka nadzieję). Zobaczymy wieczorem co i jak. Żywe ryby to najbardziej wartościowy pokarm, no i nie ma co ukrywać widowiskowy.
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Polskie rzeki - Alek

autor: Robert » 19 gru 2013, 12:25

mam nadzieję że nie zaśmiecam tematu ale mam coś jeszcze fajnego




stado w naturze

  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Polskie rzeki - Alek

autor: alek » 19 gru 2013, 15:15

Robert, moich nie ma szans nakarmić z ręki.
Czerwonych robali w całości jakoś też nie bardzo chcą jeść. Musze się pier..... z siekaniem na mniejsze kawałki. Trochę to irytujące. Dzisiaj jednak wrzucę całe, nie chcą być głodne to niech jedzą. Zobaczymy co będzie.
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'