Hagena i Fluval

Tematy związane z funkcjonowaniem, działaniem, serwisem etc. produktów firmy HAGEN. Jest to dział tylko i wyłącznie ofertowo-informacyjny.
Nie zadajemy pytań o ceny czy zniżki.

Re: Hagena i Fluval

autor: Dominik Hagen » 19 gru 2013, 23:20

alexb47 pisze:Panie i Panowie, poraz pierwszy prezentuję rozpakowaną lampę ledową Fluwala. W necie znajdziecie tylko fotki opakowania. To jest rozpakowana belka oświetleniowa LED Aqualife & Plant Full Spectrum P 36. Można śmiało powiedzieć, że jest to światowa premiera :lol: . Takich fot nie znajdziecie na żadnym forum i w żadnym sklepie internetowym, kto nie wierzy, niech sprawdzi :D

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Na fotce widać zdjęte z lampy "suwaki" do regulacji szerokości akwa. Ta biała wtyczka, to nasz dodatek - adapter do polskich gniazdek z wtyczek amerykańskich.

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Beleczka jest naprawdę zajebista - żadnych wentylatorów, cała metalowa z radiatorami od góry, ponad 500 odpowiednio dobranych do roślin akwariowych diód i ma tylko jedną wadę - cena :D


Potwierdzam belka egzemplarz numer jeden w Polsce. Wiem że już są kolejne dwie ale Alex był pierwszy ;)
Ja mam taką samą tyle że dedykowaną do morszczaka ma zupełnie inną barwę światła, 25,000 K ostro daje po gałach :mrgreen: identyczna konstrukcja ale inne Ledy.
Oddałem ją do testu do zaprzyjaźnionego sklepu - zobaczymy jaki będzie efekt i jak zachowają się korale.
Beleczka zakupiona przez Alexa to zupełnie inna bajka ciepła barwa światła 5,200 K dedykowana do akwarium słodkowodnego. W zasadzie im mniej bajerów a więcej prostych rozwiązań tym lepiej.
Człowiek który ją projektował wykazał się kunsztem i dobrym smakiem ;) prostota w pięknym wydaniu, nie to że się przechwalam ale faktycznie sprzęt jest klasa!
Czekam z niecierpliwością na pierwsze sygnały jak zachowają się rośliny, jakie będą przyrosty itd
Oby służyła jak najdłużej :)

Alex daj znać do jakiego baniaczka to poszło, jaka obsada roślin, jakie podłoże, jakie suple, czy zastosowałeś CO2 ile czasu zbiornik będzie oświetlany itd


Pozdrawiam
Dominik
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 24
Rejestracja: 01 gru 2013, 23:27
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Hagena i Fluval

autor: Dominik Hagen » 19 gru 2013, 23:51

alexb47 pisze:Jest problem - o ile wiem, nie ma aktualnie przedstawiciela Hagena na Polskę. Używam belek oświetleniowych Hagena, miałem też kratki podżwirowe. Oba produkty są świetne. Niestety, w sklepach internetowych nie da się niczego kupić tej firmy - "stan magazynowy - brak". Przy okazji dowiedziałem się, że Fluvall jest częścią Hagena. Dzięki Maćkowi (sklep na Upalnej) udało nam się załatwić najnowszą lampę ledową Fluwala, ma być za parę dni. Będziemy pierwszymi w Polsce jej posiadaczami :D


Alex belki o których piszesz już są belka t5 2x24/39/54W
lub 4x24/39/54W zostały trochę zmodyfikowane a jedną z nowinek jest zamontowane oświetlenie nocne, zmianie uległa również barwa wcześniej była stalowo - grafiowa a obecnie jest to elegancka matowa czerń ;)
Pasuje do wszystkiego :mrgreen:
Kratki podżwirowe niestety zostały wycofane z oferty i raczej już nie wrócą już do produkcji szkoda bo było to korzystne rozwiązanie i faktycznie się sprawdzało - postęp technologiczny...
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 24
Rejestracja: 01 gru 2013, 23:27
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Hagena i Fluval

autor: kameleon_sklep » 20 gru 2013, 12:50

Są kratki podżwirowe innych firm.
  • 0

Sklep Zoologiczny
KAMELEON
ul. Ryska 1
Białystok
Pn-pt 10-18
Sobota 10-16
https://www.facebook.com/kameleonbialystok
Czasami zagląda
 
Posty: 59
Rejestracja: 04 paź 2013, 19:11
Reputacja: 8

Re: Hagena i Fluval

autor: alexb47 » 20 gru 2013, 17:09

Alex daj znać do jakiego baniaczka to poszło, jaka obsada roślin, jakie podłoże, jakie suple, czy zastosowałeś CO2 ile czasu zbiornik będzie oświetlany itd


Akwa stoi biurze firmy Nowa Farmacja. Szerokość 106 cm, wysokość 70, głębokość 60 (445 l) z filtracją hydroponiczną. Fluval służy do roślin w hydroponice. Ania wkrótce opisze baniak w nowym wątku w odpowiednim dziale.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 753
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:26
Lokalizacja: Supraśl/Białystok
Reputacja: 22
GG: 2767468

Re: Hagena i Fluval

autor: adamski » 20 gru 2013, 18:27

a akwarium czym jest oświetlone? Widziałem przez ułamek sekundy że siedzi tam czarna oprawa położona na poprzecznych wzmocnieniach. Jakby lampa led ale nie jestem pewien.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 54
Rejestracja: 25 lis 2013, 19:21
Reputacja: 19
GG: 0

Re: Hagena i Fluval

autor: thaz » 20 gru 2013, 18:28

adamski pisze:a akwarium czym jest oświetlone? Widziałem przez ułamek sekundy że siedzi tam czarna oprawa położona na poprzecznych wzmocnieniach. Jakby lampa led ale nie jestem pewien.


o tutaj masz
viewtopic.php?p=7125#p7125
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Hagena i Fluval

autor: adamski » 20 gru 2013, 18:38

Alex pisze że tą lampą oświetla hydroponikę a mi chodzi o oświetlenie akwarium
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 54
Rejestracja: 25 lis 2013, 19:21
Reputacja: 19
GG: 0

Re: Hagena i Fluval

autor: miewan » 20 gru 2013, 19:10

Tak z tego co można przeczytać Alex lampę akwarystyczną zawiesza nad "doniczką".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Hagena i Fluval

autor: alexb47 » 21 gru 2013, 16:35

Fluval świeci nad doniczką.
Akwa przykryte jest szkłem, ze względu na parowanie (woda 30C). Na szkle leżą dwie lampy ze świtlówkami T 5. Początkowo miały tam być belki Hagena, ale nigdzie nie były dostępne. Teraz, jak pisze Dominik już są na rynku. Musiałem je zastąpić czymś takim:

http://www.akwarystyczny24.pl/belka-osw ... -1736.html
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 753
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:26
Lokalizacja: Supraśl/Białystok
Reputacja: 22
GG: 2767468

Re: Hagena i Fluval

autor: mexko » 21 gru 2013, 16:48

wiesz alexb47 teraz jest wszystko co chcesz to kwestia
kasy i wiedzieć co chcesz , i czego szukasz
Ale mnie ciekawi jak to się będzie spisywać w praktyce , znając ciebie zawsze
zdasz relacje
pozdrawiam
  • 0

Bywalec
 
Posty: 167
Rejestracja: 04 paź 2013, 21:42
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 0
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'