zbrojnik

Re: zbrojnik

autor: adams2121 » 10 paź 2015, 13:19

Takie ryby tylko wysylka - jak chcesz na pw mogę ci przesłać skąd ;) ja brałem i gdzie mogą być dostępne , ew trzeba będzie na nie poczekać ;)
Przy nich to nie Mac - nie od ręki dostępne i raczej od hodowców
Niedaleko ciebie jest chyba ze 2 osoby ;) ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: BRO » 10 paź 2015, 19:24

Na Stiphodony tez mas Zródło?
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: adams2121 » 11 paź 2015, 00:22

Ja akurat kupiłem swoje z ogolneego źródła sprzedaży - 2 gatunki w dwóch sklepach na terenie whitestoka - jeden sprzedaje przez Internet (allegro) więc wysyłką też pójdą - zresztą oba sklepy są u nas na forum ;) tajemnica nie jest Kameleon i Saxon4 - kolejność przypadkowa
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: qbass56 » 11 paź 2015, 11:07

Adams, ja w takim razie proszę o PW. ;)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 58
Rejestracja: 28 lip 2014, 19:12
Lokalizacja: Starogard Gdański
Reputacja: 12
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: adams2121 » 11 paź 2015, 20:47

Aby nie zaśmiecać wątku mateuschowi umieszczze tutaj
Fotki kopiacych zbrojnikow - tylko sturisoma aureum nie kopie u mnie

Zrobione w przerwie
Niestety nie wszystkie kopia na raz
- L134 również podkopuje swoje groty
-L 180 również widziałem jako górników
Niedługo wstawię grobowiec aby miały więcej skrytek ;)
No i korzeń który PływA nadal
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: Mattteusch » 11 paź 2015, 21:01

Faktycznie dziury są spore, u mnie jak będzie podobnie kopała ta samica LDA16 to co noc przemeblowanie połowy akwarium wyczuwam... Ale Rey (od którego dostałem ową zbrojniczkę) zapewniał że jest bardzo spokojna i mało kopie w podłożu, bo woli siedzieć na szybie, w moim przypadku za grzałką (co mnie lekko zaniepokoiło z początku, bo myślałem że może mam za zimno, ale temperatura w akwarium wynosi 27 stopni także chyba optymalnie dla tego biotopu...). Mam jeszcze takie pytanie, czy ancistrusy mają w zwyczaju całodniowe siedzenie w bezruchu w jednym miejscu, czy też moja sztuka jest wyjątkiem? A może jeszcze nie zaaklimatyzowała się dość dobrze? Nawet w trakcie karmienia artemią nie ruszyła się zza grzałki. Jedynie jak wieczorem było całkiem ciemno w pokoju przez 20 minut to powróciwszy do pokoju zakradłem się i zaświeciłem latarką to zauważyłem że siedzi na spodzie korzenia, ale po paru minutach znowu wróciła za grzałkę i nadal tam tkwi do teraz, mimo że w pokoju już od około 4 godzin pali się tylko lampka biurowa skierowana w dół i to jakieś półtora metra od akwarium :hm
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: adams2121 » 11 paź 2015, 21:56

Zbrojnik siedzący na szybie jest raczej nienormalna sprawą - jedynie skrobanie szyby z glonów jest akceptowalne ew. Odchow ikry i młodych.
Moim zdaniem brakuje mu cyrkulacji wody i napowietrzania - kopii naturalnych warunków z, dlatego siedzi za grzałką i czeka na zmrok, brak mu też groty na posiedzenia, a tam się czuje bezpieczny.
Zbrojnik kopiacy potrafi uderzyć ampularie z taką siłą ze ta leci przez pół akwarium.

Dziś w nocy zaobserwowalem ( nie mogłem spać ) jak L204 i L075 uprawiają zapasy właśnie pod tym korzeniem ;) ot zwykła walka o terytorium ok 1:00 w nocy odpalilem latarkę i jak zoofil podgladalem nocne harce ryb. Zbrojniki wyszły na żer - praktycznie widziałem wszystkie na raz - jak nigdy do tej pory.
L134 z L180 trochę się poprzepychaly - podobna wielkość ze wskazaniem na L134 większe i bardziej krepe
Akwarium tetnilo życiem , nawet kirysy latały jak w dzień ( kiedy one śpią i skąd siły na harce ??? O plackach nie wspomnę :D
Niestety udokumentować to nie sposób :(

Na noc zawsze dostają jeść - jak jestem w chacie.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: adams2121 » 11 paź 2015, 22:36

A to zdjęcia z teraz- ryby czyszczące akwarium z glonów L180 przy wylocie fx glony wcina

Co więcej sturisoma aureum zaczyna się uczyć i dostosowywać do warunków w akwarium - po kilku fiaskach ze, złożeniem i odchowaniem ikry ( plesniejaca ikra , słabe napowietrzenie przez samca. Który jest młody i niedoświadczonych , uczy się jeszcze ) przeniósł się na valisnerie gigaantee w pobliże deszczowni , ruch tafli itp. I tam złożył z młodą samica nową ikre , są to małe ilości ,lecz tym razem chyba mu się uda ;)
Za co trzymam kciuki
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: Mattteusch » 11 paź 2015, 22:55

Myślałem, że ta kupa korzeni jaką ustawiłem na środku akwarium wystarczy zbrojnikowi do znalezienia sobie miejsca. Groty żadnej faktycznie nie mam, bo nawet jakbym miał użyć do jej zrobienia rurki na styk zbrojnikowi, najmniejsza jaka sie da to i tak nie mialbym na nią miejsca :( a poza tym nie chce psuć naturalnego wyglądu akwarium. A to że siedzi na szybie to może byłoby dziwne ale wybrała sobie takie miejsce że za szybą widzi ścianę i bok szafy, także jasno nie ma, za plecami ma grzałkę a koło niej jeszcze filtr który jeszcze zasłania jej światło ;p myślę, że jak na razie może po prostu jeszcze nie znalazła sobie miejsca pod korzeniem i przeczekuje dzien za grzałką tylko tymczasowo. Oby szukając nowej kryjówki nie powyrzucała mi korzeni z akwarium :D
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: adams2121 » 11 paź 2015, 23:26

Daj mu z miesiąc najmniej - to nowe miejsce dla niego , po miesiącu będzie wiedział więcej ;) , na noc daj mu tylko trochę jeść
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości
Reputation System ©'