Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Re: Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

autor: marcin » 05 sty 2020, 00:43

miewan pisze:Marcin, a czemu do zrobienia tej górki musisz użyć sypkiego materiału?
Chcesz tam posadzić jakieś chwasty o mega systemie korzeniowym ?
Może zamiast kombinować ułóż jako konstrukcje otoczaki ( te nie zmienią Ci parametrów) i zasyp je żwirem, jednocześnie stosując korzonki/konary/gałęzie jako „płotki” przed zsunięciem substratu.
Nie pamiętam już, ale wydaje mi się, że łupki filitowe też są obojętne dla pH a łatwiej będzie je zasypać i utrzymać na nich żwir lub piach.


Oto chodzi ze przez podniesienie tyłu zrobi robi się nieco większa głębia obecnie w szkle mam podłożony styropian jakieś 5 cm przy szybie tylnej na to zasypany żwir i chciałem coś zmienić dlatego szukam jakiejś nie drogiej alternatywy a nie chem robić ciężaru i pomyślałem o pumeksie i o tej lawie widząc jak ludzie to sypia przed docelowym podłożem czy tam zwykłym żwirkiem , przez to zwiększyła by się też ilość pożytecznych bakterii w dnie .

Co do twoich propozycji to raczej już odpada mam ułożona wstępna wersje nowej aranżacji badyle moczą się od dłuższego czasu ,kamienie jakie już mam a pójdą tam dragon stone i jak na razie 10 kg nowego podłoża powraca czerń ;P ,muszę jeszcze trochę poczekać bo chcę przy okazji zmienić szkło na nowe :P i kolor pokrywy zobaczymy co z tego wyjdzie .
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

autor: miewan » 05 sty 2020, 00:48

To zastosuj „tłustą” glinę.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

autor: marcin » 05 sty 2020, 00:55

miewan pisze:To zastosuj „tłustą” glinę.


o glinie już myślałem i mało brakowało miałbym już świeżutka z wykopu ale spóźniłem się dosłownie 5 minut :zły
no chyba ze coś kupie innego do tego czasu i temat zostawię w spokoju chyba ze ktoś coś jeszcze wniesie ciekawego
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

autor: miewan » 05 sty 2020, 01:16

Jakbyś znowu miał okazję przytulić nieco „tłustej” to też bym w to wszedł.

Skoro chcesz już sypkie to zawsze możesz polecieć w gruby żwir a właściwie to już raczej kamyki i tak chcesz to przykryć docelową wsrstwą.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

autor: marcin » 05 sty 2020, 01:39

miewan pisze:Jakbyś znowu miał okazję przytulić nieco „tłustej” to też bym w to wszedł.

jak coś się trafi będę pamiętał

Skoro chcesz już sypkie to zawsze możesz polecieć w gruby żwir a właściwie to już raczej kamyki i tak chcesz to przykryć docelową wsrstwą.

jak byś zgrzał bo teraz nie duś ze mam styropian to na nim żwir o gradacji okolu 10mm i ostatnia warstwa o gradacji 3/5 mm haha
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

autor: ManiaPI » 05 sty 2020, 14:02

Jak chcecie gliny to.... cała moja działka to glina ;-)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

autor: miewan » 05 sty 2020, 14:57

Mariusz a czy próbowałeś zalać „swoją” glinę ?
Mam już jakiś czas pomysł na zmianę w swoim dłuższym akwa, jak narazie blokuje mnie cena upatrzonego korzonka, może nie jest ona najwyższa, ale cały czas łudzę się, że „wymyślone” drzewo pozyskam bezkosztowo, wiem jakie kształty ma mieć ( bo widziałem „model” ) i prawie wiem co chciałbym osiągnąć, nie wiem tylko czy zdecyduję się na rewolucję.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

autor: marcin » 05 sty 2020, 15:37

miewan pisze:Mariusz a czy próbowałeś zalać „swoją” glinę ?
Mam już jakiś czas pomysł na zmianę w swoim dłuższym akwa, jak narazie blokuje mnie cena upatrzonego korzonka, może nie jest ona najwyższa, ale cały czas łudzę się, że „wymyślone” drzewo pozyskam bezkosztowo, wiem jakie kształty ma mieć ( bo widziałem „model” ) i prawie wiem co chciałbym osiągnąć, nie wiem tylko czy zdecyduję się na rewolucję.


Ja bym się nie bał na twoim miejscu tylko brał się za robotę a korzenie spróbuj pozyskać jak ja czyli gdzieś jestem widzę powalone drzewa i jak znajdę coś ciekawego targam do domu :facepalm2 stad mam już plan na nowa aranżacje czyli coś w tym stylu jeszcze nie przerabiałem a to foto :( mojego nowego aranżowania :D
  • 1

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

autor: dwojak23 » 05 sty 2020, 15:58

Marcin a przypadkiem nie chodzi tobie o Power Grow? Jest wykorzystywane za granicą zwłaszcza widać to na filmach na YT. W naszym kraju nie dostępne bo sam chciałem kupić. Wklejam filmik w którym to jest wykorzystane

https://youtu.be/4WQq7znoYcE
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 996
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 272
GG: 0

Re: Pumeks wulkaniczny CZY Lawa

autor: marcin » 05 sty 2020, 16:29

dwojak23 pisze:Marcin a przypadkiem nie chodzi tobie o Power Grow? Jest wykorzystywane za granicą zwłaszcza widać to na filmach na YT. W naszym kraju nie dostępne bo sam chciałem kupić. Wklejam filmik w którym to jest wykorzystane

https://youtu.be/4WQq7znoYcE

coś podobnego ale widziałem ze i lawę i coś białego podobnego do pumeksu opychają na dno .
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'