Jak zacząć uprawiać roślinkę w małym akwarium

Metody sadzenia, rozmnażania roślin akwariowych i rozmowy na ich temat.

Jak zacząć uprawiać roślinkę w małym akwarium

autor: Agatauszata » 20 lis 2020, 00:01

Hej chciałabym zacząć hodować jakaś roślinkę w akwarium ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać od czego zacząć jakie podłoże musi być czy wystarczy zwykły żwirek czy potrzebny jakiś specjalny jaka roślinkę posadzić a w internecie nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania
Posiadam akwarium 10 litrowe i chciałabym jakaś roślinkę która nie jest wymagająca i dobra dla osób początkujących z roślinnością w akwarium
Moje akwarium składa się z kilku neonków i danio
Prosiłabym kogoś doświadczonego o instruktarz krok po kroku co jest potrzebne i jak to zrobić
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2020, 23:40
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Jak zacząć uprawiać roślinkę w małym akwarium

autor: tomek62 » 20 lis 2020, 00:22

Neony, danio..... W 10 litrach.... Bez roślin.
Bardzo źle zaczynasz przygodę z akwarystyką. Akwarium jest za małe. W nim tylko rośliny mogą być. To tak jak by cię trzymano na 2 m2. Oddaj ryby, albo wymień akwarium. A co do roślin to żwirek, światło i rośnie.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 150
Rejestracja: 22 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zawiercie
Reputacja: 39
GG: 0

Re: Jak zacząć uprawiać roślinkę w małym akwarium

autor: Agatauszata » 20 lis 2020, 09:57

kilka rybek to znaczy dwa neonki i jedno danio wiec myśle ze akwarium 10 litrowe nie będzie dla nich za małe i one jeszcze nie są w tym akwarium poniewaz najpierw właśnie chce tam roślinkę posadzić żeby było im lepiej
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2020, 23:40
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Jak zacząć uprawiać roślinkę w małym akwarium

autor: miewan » 20 lis 2020, 10:04

Zarówno neonki jak i danio niestety są rybkami stadnymi - żeby jakoś wyglądały i dobrze się czuły potrzebują swojego towarzystwa i to w ilości przynajmniej kilkunastu a zdecydowanie lepiej kilkudziesięciu sztuk, a tego nie można uzyskać w 10 litrach.
Takie pojemności nawet przez producentów określane są jako shrimpsety - czyli dedykacja dla krewetek.
Na upartego można tam zapakować 1 bojka - wizualnie ten jeden zrobi lepsze wrażenie niż 3 małe, zestresowane rybki.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Jak zacząć uprawiać roślinkę w małym akwarium

autor: nsp » 20 lis 2020, 13:58

Agatauszata pisze:kilka rybek to znaczy dwa neonki i jedno danio wiec myśle ze akwarium 10 litrowe nie będzie dla nich za małe i one jeszcze nie są w tym akwarium poniewaz najpierw właśnie chce tam roślinkę posadzić żeby było im lepiej


Zamknij się z dwójką znajomych w małej łazience, spróbuj tam pomieszkać, żyć przez tydzień. Spać tam, jeść i ogółem ciągle tam być. Myślę, że po paru dniach szybko byś zmieniła zdanie, że 10L nie jest dla nich za małe.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Jak zacząć uprawiać roślinkę w małym akwarium

autor: mrk » 20 lis 2020, 21:32

Pooglądaj aranżacje podobnych kostek. Na Twoim miejscu, w takim zbiorniku postawiłbym na krewetki.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2020, 08:42
Lokalizacja: lubelskie
Reputacja: 3
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości
Reputation System ©'