Powrót do akwarystyki

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Powrót do akwarystyki

autor: thaz » 09 lis 2020, 19:48

Jeśli chcesz koniecznie czarne, to szczerze polecam MANADO DARK - mam je w kosteczce
i jestem miło zaskoczony. Świetnie wygląda, nie pyli.
viewtopic.php?p=65865#p65865
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Powrót do akwarystyki

autor: marcin » 09 lis 2020, 19:54

mrk pisze:Podoba mi się czarne podłoże i z tego co widzę, to mam wybór w postaci barwionego piasku kwarcowego lub bazaltu.
Czy te sztuczne (barwione) podłoża nie zmieniają koloru po jakimś czasie? Bo skoro są przeznaczone do akwarystyki to zakładam, że nie uwalniają żadnych substancji do wody.
Bazalt z tego co gdzieś czytałem ma ostre krawędzie, które podobno mogą ranić ryby.
Proszę o Wasze przemyślenia w tym temacie.


Bazalt miałem przez kilka lat w akwarium ryby raczej nie narzekały bo miałem kiedyś kirysy i sobie radziły.

Co do barwionego żwiru to przy obecnym restarcie jaki planuje w w najbliższym czasie tez będę ryzykował z tym barwionym i pierwszy raz będę dawał coś pod żwir w postaci czystej sproszkowanej gliny .
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Powrót do akwarystyki

autor: jurkin » 09 lis 2020, 20:50

Z bwojga złego jużlepszy jest ten barwiąny piasek, nie miałem tego, ale czytałem że z czesem blaknie i nie jest takie ładne czarne jak na poczontku.

Edt:
Marcin, ale jak debzie chciał jakieś kirysy to oni na bazalcie będą mieli problem.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: Powrót do akwarystyki

autor: marcin » 09 lis 2020, 21:03

jurkin pisze:Marcin, ale jak debzie chciał jakieś kirysy to oni na bazalcie będą mieli problem.


niby tak bo kirysy lubią przekopywać nieco podłoże , gdy zrobiłem plaże to rano widziałem jak był poryte ścieżki w piasku :)

wracając do bazaltu to radziły sobie i tyle z moich obserwacji chodź nie było im może komfortowo w takich warunkach
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Powrót do akwarystyki

autor: marcin » 10 lis 2020, 17:45

marcin pisze:
mrk pisze:Podoba mi się czarne podłoże i z tego co widzę, to mam wybór w postaci barwionego piasku kwarcowego lub bazaltu.
Czy te sztuczne (barwione) podłoża nie zmieniają koloru po jakimś czasie? Bo skoro są przeznaczone do akwarystyki to zakładam, że nie uwalniają żadnych substancji do wody.
Bazalt z tego co gdzieś czytałem ma ostre krawędzie, które podobno mogą ranić ryby.
Proszę o Wasze przemyślenia w tym temacie.


Bazalt miałem przez kilka lat w akwarium ryby raczej nie narzekały bo miałem kiedyś kirysy i sobie radziły.

Co do barwionego żwiru to przy obecnym restarcie jaki planuje w w najbliższym czasie tez będę ryzykował z tym barwionym i pierwszy raz będę dawał coś pod żwir w postaci czystej sproszkowanej gliny .


zapomniałem dodać wcześniej ze bazalt porysował mi szkło tam gdzie był zasypany
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Powrót do akwarystyki

autor: mrk » 30 lis 2020, 20:44

Witam po małej przerwie - coś wyjątkowo wolno mi idzie startowanie tego akwarium :hm
Podłoże kupiłem barwione czarne 2-3mm.
Upatrzyłem sobie kamienie o nazwie GREY MOUNTAIN ROCK. Chciałbym ich trochę wrzucić ale wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że zmieniają parametry wody (chyba było wspomniane o zwiększaniu twardości). Czy to prawda? Jeżeli tak to może DRAGON ROCK?

Pozdrawiam
Mirek
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2020, 08:42
Lokalizacja: lubelskie
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Powrót do akwarystyki

autor: nsp » 30 lis 2020, 22:27

mrk pisze:Witam po małej przerwie - coś wyjątkowo wolno mi idzie startowanie tego akwarium :hm
Podłoże kupiłem barwione czarne 2-3mm.
Upatrzyłem sobie kamienie o nazwie GREY MOUNTAIN ROCK. Chciałbym ich trochę wrzucić ale wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że zmieniają parametry wody (chyba było wspomniane o zwiększaniu twardości). Czy to prawda? Jeżeli tak to może DRAGON ROCK?

Pozdrawiam
Mirek


Ciężko stwierdzić, jak wpływają na parametry wody. Najprostszy sposób, to kupić po małym kamyku, polać je octem i obserwować czy nie pienią. Druga opcja, to zmierzyć parametry wody przed włożeniem kamieni, a poźniej (24h, 48h) po włożeniu. Chyba @thaz, tak sprawdzał piasek, który chciał użyć u siebie w akwarium.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Powrót do akwarystyki

autor: mrk » 01 gru 2020, 19:42

Masz rację, tylko chciałbym kupić większą ilość. Myślałem, że może ktoś już takie testy przeprowadzał.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2020, 08:42
Lokalizacja: lubelskie
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Powrót do akwarystyki

autor: nsp » 01 gru 2020, 20:58

mrk pisze:Masz rację, tylko chciałbym kupić większą ilość. Myślałem, że może ktoś już takie testy przeprowadzał.


Ale jak ktoś mógł przeprowadzić testy, na kamieniach które chcesz kupić. To może być inny kamień niż jak sprzedawca go opisał.
Podałem Ci dwa najprostsze sposoby, jak możesz sprawdzić ich parametry. Chyba, że sprzedawca pozwoli Ci polać minimalną ilością octu, kamienie które chcesz kupić.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Powrót do akwarystyki

autor: mrk » 01 gru 2020, 22:34

Będę kupował wysyłkowo.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2020, 08:42
Lokalizacja: lubelskie
Reputacja: 3
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości
cron
Reputation System ©'